• Konkursowy sukces

Z wielką radością informujemy, że Paweł Kociucki uczeń klasy VIII B zajął 3 miejsce w XII Wielkopolskim Konkursie Historycznym: BOHATEROWIE WIELKOPOLSKIEJ DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI ZAKOŃCZONEJ ZWYCIĘSKIM POWSTANIEM WIELKOPOLSKIM 1918 - 1919. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Zapraszamy na wykład na Wydziale Technologii Chemicznej

Zapraszamy na wykład pod tytułem " Trucizny wokół nas ".

Termin i miejsce: 18 października 2018 r., godz. 17.00, sala 102C, I piętro, CDWTCh, ul. Berychowo 4.

Wykładowca: dr hab. inż. Łukasz Chrzanowski

• XVIII Dzień Papieski w naszej szkole

We wtorek 16 października 2018 r. w naszej szkole odbył się XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa
    Z tej okazji klasa 3a SP rozprowadzała cegiełki w postaci świeczek, a uzbieraną sumę przekazała na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku zbiórka przekroczyła nasze najśmielsze marzenia. Uzbieraliśmy aż 857,10 zł.
    Wśród darczyńców została przeprowadzona loteria, w której do wygrania była płyta Arki Noego oraz książka.
    Szczęśliwcami okazali się Marcin Zysnarski z 3b LO(płyta) oraz Zosia Cenkiel z klasy 1a SP(książka)
    Serdecznie gratulujemy!!!
    Nagrody wręczymy osobiście.
    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło!
    Zachęcamy do udziału w podobnych akcjach!
    Wanda Śpikowska i klasa 3aSP

• Sukces

Z radością informujemy, ze Zuzanna Kaczorowska, uczennica kl. III a naszego liceum otrzymała w tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy!

• Zagłosuj na naszą uczennicę!

Zapraszamy do zapoznania się z pracą Patrycji Majorowskiej uczennicy klasy 1B naszego liceum. W gimnazjum Patrycja wzięła udział w konkursie plastycznym Moja przygoda w muzeum. Jej pracę można oceniać w plebiscycie publiczności przy wystawie wyróżnionych prac uczestników XL Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.muzeum.torun.pl/aktualnosc-4-610-rusza_glosowanie_publicznosci_w.html.

• Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

Poniżej zamieszczamy linki do regulaminów do wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

Regulaminy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Regulaminy Konkursów Przedmiotowych

Dokumenty potrzebe do udziału w etapie szkolnym w konkursie:

1. zal_1_karta_zgloszenia-1.doc

2. zal_1a_oswiadczenie_rodzica.doc

3. zal_1b_zgoda_rodzica.doc

• Przedstawiamy terminarz konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawoej praz kl. III gimnazjum.

Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie zgłaszają chęć uczestnictwa w etapie szkolnym do nauczyciela danego przedmiotu do 28 września.

Terminarz konkursów znajdziesz tutaj: https://cloud5.edupage.org/cloud/kalendarz_konkursow_2018-19_1.pdf?z%3AuwgrmCqXNPG6EckBtqjiKDaYlQonKaoWgl91JxqTKieSo0jeuXjAbKQ7azwkxFbf

• Msza św. Wspólnoty szkolnej

W najbliższą niedzielę, 14 października 2018r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej. Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00 w holu szkoły.

W tym dniu przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski, oprócz wspólnej modlitwy, niezabraknie papieskich kremówek, które po Mszy św. będzie rozprowadzał szkolny wolontariat.

Tradycyjnie Rada Rodziców zaprasza na niedzielną kawę do Cafe Rodzic.

Zapraszamy!!!

Termin Mszy św. został przesunięty z racji odbywajacych się 21 października (III niedziela miesiąca) wyborów samorządowych.

• Zajęcia zawodoznawcze w Miejskiej Komendzie Policji

9 października 2018, w ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego, klasy 7C i 8A wybrały się do Miejskiej Komendy Policji. Uczniowie spotkali się z technikiem kryminalistyki, który opowiedział o swojej codziennej pracy. Policjant omówił również metody ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, podczas których mogła zobaczyć między innymi w jaki sposób technik przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi zabezpiecza odciski linii papilarnych. Uczniowie zostali również poinformowani o tym, jak wyglądają egzaminy wstępne, żeby zostać policjantem. Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Anetę Janeczko-Ric i p. Marcina Malkę.

• 79 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W dniu 27.09.2018 nasi licealiści brali udział w uroczystościach pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie udali się na wykłady i spotkanie z żołnierzami Armii Krajowej w budynku Państwowej Akademii Nauk. Uczniowie byli obecni podczas uroczystości państwowych oraz modlitwy za poległych bohaterów. Brali udział  w wykładzie poświęconym pamięci kapitana Jana Wosia. Na spotkaniu obecna była jego córka. Po części oficjalnej młodzież miała okazję porozmawiać z kombatantami. Nasi uczniowie nagrali dwa wywiady, które zostaną zamieszczone w przyszłości na stronie internetowej naszej szkoły. Parę słów do młodzieży pijarskiej wygłosił 96-letni pułkownik Jan Górski, przekazując naszej młodzieży słowa umiłowania Ojczyzny.

Wtorek 23.10.2018

Informacja prawna