Czwartek 25.04.2024

NOWĄ

STRONĘ INTERNETOWĄ.

SERDECZNIE.

• Dnia 16 stycznia tradycyjnie odbyło się w naszej szkole spotkanie i koncert kolędowy dla Wspólnoty "Bure Misie" i seniorów. Wolontariusze z Klubu Calasanz przygotowali wystrój sali, podwieczorek, wspaniałe występy kolędowe i pyszne wypieki. Dziękujemy zespołom Hustle and Bustle i Le Visage za uświetnienie koncertu.

• .

Mamy jeszcze wolne miejsca na Bal Charytatywny VII klas, który odbędzie się 25 stycznia 2020 w naszej szkole.

Jeśli ktoś chciałby wziąć udział, a do tej pory, nie wiedzieć czemu jeszcze się do nas nie zgłosił, prosimy o kontakt:

- z Sekretariatem Szkoły (+48 61 8234 041) lub

- z Krzysztofem Kiemelem (+48 605 413 226)

i zarezerwowanie biletu.

Bal jest organizowany od wielu lat, przez osoby, które mają w tym doświadczenie. Można więc śmiało polecić go znajomym.

Dziękujemy i jeszcze raz serdecznie zapraszamy na Bal.

• Mamy przyjemność poinformować, że nasi uczniowie Aniela Bociek, Rozalia Całka, Karol Pawlikowski oraz Piotr Tabaczyński zostali zakwalifikowani do zawodów drugiego stopnia XV edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów. Gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów!

• W dniach od 23 grudnia 2019 do 6 stycznia 2020 sekretariat Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza będzie zamknięty.

• Niech Jezus, nasz Brat, Syn Boga Najwyższego,

z dnia na dzień coraz mocniej staje się centrum i celem naszego życia.

Niech napełnia nas ciepłem i światłem swej miłości.

Niech mieszka w nas i między nami.

Z darem modlitwy i życzliwą pamięcią,

Wspólnota Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu

• W ramach Tygodnia Psychoprofilaktyki odbywającego się w listopadzie, uczniowie klas 0-3 SP uczestniczyli w zajęciach dotyczących emocji.
    Był to interaktywny wykład pt. Poczuj - poznaj - poradź sobie! Spotkanie z emocjami.

Wykład poprowadziły:
    dr Anna Ratajczak - adiunkt na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
    dr Patrycja Wesołowska - starszy wykładowca na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; pedagog w Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 w Poznaniu.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do lepszego rozpoznawania własnych emocji i pozwolą na skuteczne radzenie sobie z tymi emocjami, które są dla dzieci trudne.

• Do udziału w stopniu rejonowym zakwalifikowali się uczestnicy, którzy zdobyli co najmniej 42 punkty. Gratulujemy! Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącą Rejonowej Komisji Konkursowej, panią Ewą ZaranJaszczak, tel. 61 823 40 41, uczeń i/lub opiekun prawny mają możliwość wglądu do prac w ustalonych terminach: piątek (13.12.): 15.15-17.00 sala 120 poniedziałek (16.12.): 8.15-10:00 sala konferencyjna wtorek (17.12): 17.00 – 19:00 sala 120

Tutaj znajdziesz informację o Twoim wyniku:

• W dniu 15.11.2019 r. uczniowie z klasy 2C LO wraz z nauczycielkami Panią Izabelą Baturą i Panią Krystyną Kaszczyk brali udział w zajęciach z botaniki zorganizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Głównym tematem zajęć były rośliny okrytonasienne. Była to powtórka z lekcji biologii. W pierwszej części zajęć przygotowywaliśmy preparaty mikroskopowe, aby zobaczyć jakie tajemnice skrywa przyroda, której gołym okiem nie możemy zobaczyć. Następnie pokazano nam prezentację na temat podziału owoców, z której bardzo dużo się dowiedzieliśmy o ich budowie i rodzajach. Każdy z uczniów dostał poszczególne owoce danych gatunków roślin, by je rozpoznać.

Informacja prawna