Nawigacja

  • Aktualizacja danych

    Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
  • Sukces naszej uczennicy

    Miło nam poinformować, że Zofia Karolak, uczennica III klasy naszego gimnazjum, dostała się do etapu rejonowego licealnej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Zosi najserdeczniej gratulujemy i mocno trzymamy kciuki.

  • Msza św. Wspólnoty szkolnej.

    W najbliższą niedzielę, 21 STYCZNIA 2018r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej.

    Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00 w holu szkoły.

    Po Mszy św. zapraszamy na wspólne kolędowanie przygotowane przez Rodziców naszej szkoły, będzie to także okazja do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

    Rada Rodziców zaprasza na niedzielną kawę do Cafe Rodzic.

    Zapraszamy!!!

     

     

     

     

  • Spotkanie Kolędowe

    Dnia 15 stycznia odbyło się w naszej szkole I Spotkanie Kolędowe dla Seniorów i Wspólnoty Bure Misie zorganizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu Calasanz. Nasi Wolontariusze przygotowali koncert kolęd, a dzieci z klasy 2a SP pod kierunkiem p. Wandy Śpikowskiej przygotowały Jasełka, w których Trzej Królowie mówili w językach obcych. Po występach przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd, rozmowy i poczęstunek. Wieczór upłynął w rodzinnej i świątecznej atmosferze.  


     

  • Bal karnawałowy

  • CKC zaprasza

    13.01 (sobota) o godzinie 9:30 serdecznie zapraszamy na rodzinne zajęcia sportowe:
    - zumba dla mam z córkami (mała sala gimnastyczna)
    - piłka nożna dla tatusiów z synami (sala gimnastyczna)
    Na spotkanie możecie kochani zaprosić także swoich znajomych z dziećmi oraz sąsiadów- szczególnie zapraszamy więcej Pań na zumbę- mamy świetną instruktorkę:)
    Obowiązuje strój sportowy!
    Serdecznie zapraszamy
    Zespół CKC

  • Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

    Na prośbę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu, przekazujemy informacje przygotowane w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG) i w ramach akcji „Zaszczep się wiedzą” 

    - bajka dla dzieci pt. „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”, powstała w ramach kampanii „Zaszczep się wiedzą” - dostępna pod adresem: http://zaszczepsiewiedza.pl/bajka-dla-dzieci/

    Więcej informacji na stronie Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy
    www.opzg.pl oraz na stronie akcji społecznej „Zaszczep się wiedzą” www.zaszczepsiewiedza.pl    

  • Sukces plastyczny

    Z radością informujemy o sukcesie naszego ucznia Stanisława Lisieckiego z kl. I b SP, który zdobył tytuł Laureata w Konkursie Plastycznym FarBoBajanie.

    GRATULUJEMY!!!

  • Orszak Trzech Króli

    Poznański Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycję kulturalną naszego miasta. W przygotowanie widowiska angażuje się także nasza szkoła. Orszak wyruszy 6 stycznia 2018r., o godz. 12:00 z Placu Wolności, a scena finałowa - pokłon Trzech Króli, będzie miała miejsce na Starym Rynku. Od godz. 11:00 wolontariusze rozdawać będą korony i śpiewniki, które będzie można zabrać do domu, by wspólnie z rodzinami, poprzez kolędowanie świętować narodzenie Jezusa. Po zakończeniu, o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze, dla uczestników Orszaku zostanie odprawiona Msza Święta.

    Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym radosnym święcie!

  • Opłatek absolwentów

    W dniu 6 stycznia 2018r. zapraszamy na doroczny opłatek absolwentów. 

    Spotkanie rozpoczniemy o godz. 17.00 w szkolnym klubie SKRZYNKA

    Zapraszamy

  • Życzenia świąteczne

    ...Był samotny z tym swoim zdumieniem pośród istot, które się nie zdumiewały — wystarczyło im istnieć i przemijać. Człowiek przemijał wraz z nimi na fali zdumień. Zdumiewając się, wciąż się wyłaniał z tej fali, która go unosiła, jakby mówiąc wszystkiemu wokoło: zatrzymaj się! — masz we Mnie przystań, we Mnie jest miejsce spotkania z Przedwiecznym Słowem — zatrzymaj się!...

    Jan Paweł II - Tryptyk Rzymski

    wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom,

    naszym przyjaciołom, gościom i dobroczyńcom

    naszej szkoły

    życzą

    Ojcowie Pijarzy

  • Aktualizacja danych

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • Organizacja dnia 22.12.2017r.

  • Wojewódzki Konkurs Historyczny - etap rejonowy wyniki rejonu Vb

    Wojewodzki_Konkurs_Historyczny_-_etap_rejonowy_Vb_wyniki.pdf

    Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącym Rejonowej Komisji Konkursowej panem Piotrem Malinowskim tel. 61 823 40 41 uczeń i/lub opiekun prawny mają możliwość wglądu do prac w ustalonych terminach:

    środa 16:20 - 17:20 sala 120

    czwartek 14:50 - 15:50 sala 17b

    piątek 14:00 - 15:00 sala 17b

  • Chwała bohaterom

    Mszą św. w kościele w Gdyni Oksywiu rozpoczęły się w ninioną sobotę uroczystości państwowego pogrzebu trzech oficerów Marynarki Wojennej straconych w grudniu 1952 roku przez komunistyczne władze po sfingowanym procesie. Jednym z nich był dziadek naszych uczniów kmdr por. Zbigniew Przybyszewski.

    W Mszy św. uczestniczyły rodziny zamordowanych komandorów, Prezydent RP Andrzej Duda, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika, Inspektor Marynarki Wojennej kontradm. Mirosław Mordel, parlamentarzyści PiS, prezes IPN Jarosław Szarek i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.  Niezwykła historia trzech oficerów Marynarki Wojennej jest potwierdzeniem prawdy, że nie ma zbrodni doskonałej – mówił w sobotę biskup polowy WP Józef Guzdek podczas mszy pogrzebowej. – Odnalezienie ich (pomordowanych) ciał, identyfikacja i królewski pogrzeb są triumfem prawdy nad kłamstwem, sprawiedliwości nad przemocą i bezprawiem. Ostatecznie to oni odnieśli zwycięstwo, a ich oprawcy ponieśli sromotną klęskę. 65 lat obrońcy polskiego wybrzeża, zamordowani w zdradziecki sposób, czekali na ten moment. Po raz pierwszy zostali pożegnani z honorami należnymi im jako bohaterom Rzeczypospolitej.

    „Pamiętamy, chcemy pamiętać, zawsze będziemy o was pamiętać – chcemy powiedzieć rodzinom ofiar totalitaryzmu” – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników uroczystości państwowego pogrzebu trzech oficerów.

    65 lat temu, 16 grudnia 1952 roku, na podstawie wyroku Najwyższego Sądu Wojskowego straceni zostali kmdr por. Zbigniew Przybyszewski i kmdr Stanisław Mieszkowski oskarżeni o „próbę obalenia władzy ludowej”. Cztery dni wcześniej rozstrzelany został skazany w tym samym procesie kmdr Jerzy Staniewicz. 

    Oficerowie ci w okresie II RP służyli w Marynarce Wojennej; w kampanii 1939 roku walczyli na Helu. Ich miejsce pochówku przez długie lata nie było znane, IPN zlokalizował je w ostatnich latach w kwaterze Ł (tzw. Łączka) na warszawskich Powązkach Wojskowych. Sobotnie uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji zamordowanych w kościele Marynarki Wojennej RP pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni Oksywiu. Nabożeństwu przewodniczy biskup polowy gen. bryg. Józef Guzdek. Po mszy kondukt z trumnami przejdzie na gdyński Cmentarz Marynarki Wojennej, na którym w Kwaterze Pamięci zostaną pochowani oficerowie. Trzech oficerów Marynarki Wojennej – komandorzy Stanisław Mieszkowski, Jerzy Staniewicz i Zbigniew Przybyszewski – zostało zabitych strzałami w głowę w grudniu 1952 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Na śmierć skazano ich w procesie, w którym – za rzekome szpiegostwo i dywersję – sądzonych było w sumie siedmiu komandorów. Wszyscy oficerowie jeszcze przez II wojną światową służyli w polskiej marynarce i w kampanii wrześniowej brali udział w obronie Helu. 

    W 1956 roku wszystkich oficerów skazanych w procesie nazywanym „procesem komandorów” zrehabilitowano. Rok później komisja powołana po śmierci B. Bieruta dla zbadania przypadków łamania prawa w naczelnych wojskowych organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości zdegradowała i usunęła z wojska oficerów, którzy brali udział w śledztwie i procesie. Miejsce pochówku trzech zamordowanych oficerów przez długi czas nie było znane. W latach 2014-16 wśród szczątków znalezionych na tzw. Łączce na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach zidentyfikowano szczątki Przybyszewskiego, Mieszkowskiego i Staniewicza.

    W sobotę szczątki oficerów spoczęły w powstającej na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni Kwaterze Pamięci, która ma też stać się miejscem pochówku i upamiętnienia wiceadm. Józefa Unruga, dowódcy obrony Wybrzeża w 1939 roku, jego żony oraz 21 jego podwładnych. Unrug, który po wojnie zamieszkał za granicą, zmarł w 1973 roku we Francji i tam został pochowany. Trwają prace nd sprowadzeniem szczątków admirała Unruga rozpoczęto do Ojczyzny.

    Źródł tekstu: https://www.tvp.info/35235771/pogrzeb-komandorow-zamordowanych-przez-komunistow-65-lat-czekali-na-godny-spoczynek

     

  • Sukcesy w Złotej Żabce

    Z ogromną radością informujemy, że do następnego etapu Złotej Żabki z literatury i języka polskiego zakwalifikowała się rekordowa liczba uczniów, są to: Łucja Hintz (6b), Urszula Alexandrowicz(7a), Anastazja Jawień(7a), Urszula Karolak(7a), Karolina Kiemel(7a), Teresa Ogrodowczyk(7a), Marianna Perz(7a), Marta Przysuszyńska(7a), Zofia Rajek(7a), Małgorzata Strzeszewska (7a),Natasza Woźny(7a),Ludwik Cichoń (7a) i Wiktor Sakson (7a)
    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w polonistycznych łamigłówkach

  • Zebrania z rodzicami uczniów kl. III LO

    Zapraszamy na spotkania z wychowawcami rodziców uczniów kl. III LO.

    Spotkania odbędą się 13 grudnia 2017r. o godz. 18.00 bezpośrednio w salach lekcyjnych.

  • CKC zaprasza

    W ramach Centrum Kultury Calasanz serdecznie zapraszam na najbliższe wydarzenie, które odbędą się w m-c grudniu:

    14.12 (czwartek) godzina 16:00 - sala 113
    II spotkanie przy kawie i ciastku dotyczące uroków Ziemi Świętej. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, dziadków przyjaciół naszej szkoły. Nasze zaproszenie kierujemy również do osób, które nie uczestniczyły w I wykładzie, a chciałyby wziąć udział w spotkaniu. Zbiórka w holu szkoły o godzinie 15:50
    Wstęp wolny (bez wcześniejszych zapisów)

    Serdecznie zapraszamy do udziału!
    Zespół CKC Poznań

  • roRATUJ się

    Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania.

    Bądźmy razem na roratach o 7.15 w świetlicy. W tym roku będziemy przeżywać je ze św. Józefem.

    18 grudnia, w poniedziałek dotrze do naszej szkoły światło z Betlejem, przekażą nam je harcerze ze 177 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Baszta".

     

  • Kolędowy sukces

    Z radością informuję że Kasia Zmyślińska z klasy 7 zajęła II miejsce w I MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK "DEO NATUS EST".

    Gratulujemy!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
    os. Jana III Sobieskiego 114
    60-688 Poznań
  • tel. 61 823 40 41
    fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy