Nawigacja

 • roRATUJ się

  roRATUJ się

  Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania.

  Bądźmy razem na roratach o 7.15 w świetlicy. W tym roku będziemy przeżywać je z Duchem św.

  21 grudnia, w piątek dotrze do naszej szkoły światło z Betlejem, przekażą nam je harcerze ze 177 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Baszta".

   

 • Msza św. Wspólnoty szkolnej

  Msza św. Wspólnoty szkolnej

  W najbliższą niedzielę, 16 grudnia 2018r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej. Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00, w holu szkoły.

  Wolontariat zaprasza na świąteczny kiermasz. Będzie można także nabyć płytę-cegiełkę z kolędami w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

  Tradycyjnie Rada Rodziców zaprasza na niedzielną kawę do Cafe Rodzic.   

  Zapraszamy!!!

   

   

 • Wojewódzki Konkurs Geograficzny - wyniki dla uczniów klas dotychczasowego gimnazjum.

   Wojewódzki Konkurs Geograficzny - wyniki dla uczniów klas dotychczasowego gimnazjum.

  Wyniki_Wojewodzki_Konkurs_Geograficzny_REJON.pdf

   

  Wyniki konkursu w załącznikach.

  W sprawach dotyczących wglądu do prac, prosimy o kontakt

  z naszą szkołą pod nr tel. 61 823 40 41.

 • Wojewódzki Konkurs Biologiczny - wyniki dla uczniów klas dotychczasowego gimnazjum.

   Wojewódzki Konkurs Biologiczny - wyniki dla uczniów klas dotychczasowego gimnazjum.

  Wyniki konkursu w załącznikach.

  W sprawach dotyczących wglądu do prac, prosimy o kontakt

  z naszą szkołą pod nr tel. 61 823 40 41.

   

  Wyniki_etapu_rejonowego__Wojewodzkie_Konkursu_Biologicznego_dla_gimnazjum.pdf

   

   

   

 • TYGODZIEŃ EDUKACJI INFORMATYCZNEJ

  TYGODZIEŃ EDUKACJI INFORMATYCZNEJ

  Właśnie zakończyła się kolejna edycja TYGODNIA EDUKACJI INFORMATYCZNEJ w naszej szkole. W ramach tego wydarzenia uczniowie brali udział w konkursach, których tematem przewodnim było 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Przyznane zostały nagrody: w konkursie graficznym I nagrodę otrzymuje Wojciech Machel z kl. IV SP, druga nagroda wędruje do Marty Machel z kl. V SP, natomiast trzecia do Jędrzeja Kruszelnickiego z kl. IV SP. W konkursie Scratch dla Niepodległej przyznaliśmy trzy nagrody i jedno wyróżnienie. Nagrodę główną otrzymuje Jacek  Półrolniczak z kl. II SP, II nagrodę otrzymuje Marta Machel z kl. V SP , III nagrodę wręczymy Wojtkowi Bednarskiemu z kl. V SP, natomiast wyróżnienie powędruje do Ewy Mrozik z kl. III SP. Wylosowaliśmy również nagrodę spośród osób, które przesłały prawidłowe rozwiązanie krzyżówki. Nagrodę OTRZYMUJE Wojciech Machel z klasy IV SP. Nagrody wręczymy w najbliższym czasie. Zwycięzcom GRATULUJEMY !!!

 • Sukcesy naszych uczniów

  Sukcesy naszych uczniów

  Sukcesy naszych uczniów
  W dniu 11 grudnia uczniowie 16 szkół Poznania i okolic  uczestniczyli w Uczniowskim Sympozjum Matematycznym współorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu, Społeczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu, Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM. Po wysłuchaniu ciekawych wykładów, uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym. Z wielką radością informujemy, że Jakub Popenda, uczeń klasy 6b zajął II miejsce, Maksymilian Jawień z 5b i Karol Pawlikowski z 6b zajęli ex aequo III miejsce.  
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Spotkanie dla rodziców

  Spotkanie dla rodziców
  Szanowni Państwo!
   
   11 grudnia 2018r. (wtorek) o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie z s. Elwirą Esterą Balcer Droga do innych wiedzie poprzez siebie. Jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie?.
   
  Dlaczego warto przyjść?
   Każdy z nas doświadcza na co dzień tak wielu różnego rodzaju napierających na niego bodźców. Sprzyjają one często "wyprowadzaniu się" z samego siebie. Nie mając jednak wystarczającego  kontaktu z samym sobą, nie jesteśmy zdolni do autentycznego spotkania z drugą osobą - ze swoją żoną,  mężem, dzieckiem, przyjacielem, sąsiadem, ... a także z Bogiem.  Tematyka podjęta w "Droga do innych..." może służyć konkretną pomocą w nawiązywaniu głębszego, prawdziwego, pełnego szacunku kontaktu z samym sobą oraz dialogu z innymi, zwłaszcza z najbliższymi.
   
  Serdecznie zapraszamy!
 • English Speaking Countries Contest - wyniki

  English Speaking Countries Contest - wyniki

  English Speaking Countries Contest - wyniki

  I miejsce

  1. Paweł Kociucki, kl.8b
  2. Piotr Pupek, kl. 6 a

  II miejsce

  1. Marta Machel, kl. 5b
  2. Maria Janiaczyk, kl. 6b
  3. Piotr Tabaczyński, kl. 6b
  4. Zofia Stachowiak, kl. 6b

  III miejsce

  1. Wojciech Machel, kl. 4b

  Zwycięzcom gratulujemy!
  organizatorzy

  Nagrody wręczone będą na najbliższym apelu.

 • Próbny Egzamin Ósmoklasisty

  Próbny Egzamin Ósmoklasisty
 • Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół w Szachach.

  Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół w Szachach.

  Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół w Szachach.

  W dniach 16 i 17 listopada 2018 roku reprezentacje szkoły wystąpiły w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Miasta Poznania w Szachach (w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS).

  Szkołę reprezentowały 3 drużyny: w Igrzyskach Dzieci (roczniki do 2006) drużyna w składzie Wojciech Barański, Mateusz Figlerowicz, Andrzej Stępień i Ewa Mrozik zajęła 7 lokatę w Poznaniu, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużyna w składzie Ludwik Cichoń, Michał Redmer, Wiktor Przewłoka, Natasza Woźny i Karolina Kiemel zajęła 2 miejsce zdobywając srebrne medale i wywalczając awans do finałów wojewódzkich! W Licealiadzie drużyna w składzie: Jan Ślężak, Tomasz Kiemel, Marek Misiorny, Maja Chudziak i Magdalena Lupińska zajęła 9 miejsce w Poznaniu.

  Dziękujemy za walkę, gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia na finałach!

 • PATROCINIUM

  PATROCINIUM

  Program  uroczystości Patrocinium 2018

  Szkoła Podstawowa

  klasy 0 - 3 SP
  8:15 - przedstawienie i pasowanie uczniów klsa pierwszych SP (świetlica)
  9:15 Msza Święta (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego)
  10:30 spotkanie z wychowawcą w klasach - śniadanie

  klasy 4 - 8 SP
  9:15 Msza święta ( Sanktuarium Miłosierdzia Bożego)
  10:30 spotkanie z wychowawcą w klasach – śniadanie

  Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące

  9:00 - 10:30 spotkanie z wychowawcą w klasach - śniadanie
  10:30 - 11:45 Msza święta

  Porządek uroczystości w holu szkoły:

  1)  12:00 odśpiewanie hymnu na holu szkoły i krótki rys historyczny dotyczący 100 rocznicy odzyskania niepodległości w obecności pocztu sztandarowego

  2) 12: 10 Krótka inscenizacja w wykonaniu uczniów LO i prezentacja filmu o przyjeździe Paderewskiego do Poznania

  3)  12:15 inscenizacja na holu głównym szkoły - Przyjazd Paderewskiego do Poznania
  4) 12:30 uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy
  5) 12: 40 - 12:45 taniec w wykonaniu uczennic z klasy 2a SP Kochana Polsko
  6) 12:45 - 13:20 pokaz tańców ludowych na holu szkoły - zespół Chludowiacy

 • Lekcja lokalnego patriotyzmu na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan

  Lekcja lokalnego patriotyzmu na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan

  We wtorek klasy VII b i VII c pod opieką nauczycieli wychowawców i nauczycieli historii odbyły nostalgiczny spacer po Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan na Wzgórzu Wojciecha i poznały dzieje tego cmentarza oraz wybitne postacie, które na trwałe odcisnęły ślad w historii miasta i regionu, dzięki swojemu zaangażowaniu i poświęceniu w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym. Uczniowie mogli zapalić znicze na wybranych przez siebie mogiłach.
  Oddali szczególny hołd pierwszemu dowódcy Powstania Wielkopolskiemu generałowi Stanisławowi Taczakowi oraz wybitnemu prezydentowi Poznania w okresie międzywojennym i późniejszemu delegatowi na Kraj w strukturach Armii Krajowej - Cyrylowi Ratajczakowi. Klasy udały się również na drugą stronę Wzgórza do Krypty znajdującej się w Kościele pod wezwaniem św Wojciecha, gdzie spoczywają zasłużeni dla Wielkopolski patrioci, w tym autor hymnu - Józef Wybicki czy pierwszy rektor Uniwersyteu im. Adama Mickiewicza - Heliodor Święcicki.

 • Lekcja historii w Forcie VII

  Lekcja historii w Forcie VII

  Lekcja historii w Forcie VII

  We wtorek 20 listopada 2018 roku uczniowie z klas 8a, 8b i 8c wraz z nauczycielami uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Zwiedzali Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII przy ul. Polskiej w Poznaniu, gdzie przewodnik muzealny w bardzo ciekawy sposób opowiedział o wydarzeniach historycznych związanych z fortyfikacją. Uczniowie mogli również oglądać wystawę „Niepodległe rzemiosło. Mistrz Józef Przesławski”. Wystawa jest poświęcona więźniowi  obozu koncentracyjnego w Forcie VII, mistrzowi introligatorskiemu Józefowi Przesławskiemu – wyróżniającej się postaci życia gospodarczego i społecznego międzywojennej Wielkopolski.

 • Warsztaty z pisania dokumentów aplikacyjnych

  Warsztaty z pisania dokumentów aplikacyjnych

  Warsztaty z pisania dokumentów aplikacyjnych

  22 listopada klasy 1 LO wzięły udział warsztatach na temat pisania dokumentów aplikacyjnych. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Judytę Cabańską z Europe Direct – Poznań przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu. Podczas zajęć uczestnicy zastanawiali się nad swoimi kompetencjami, uczyli się wypełniać portfolio Europassa, do którego należy pięć dokumentów: Europass - CV, Europass – Paszport Językowy, Europass - Mobilność, Europass – Suplement do Dyplomu i Europass – Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe. Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Marcina Malkę.

 • Sukcesy naszych uczniów

  Sukcesy naszych uczniów

  Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Rafał Sobczak z klasy 8 c i Magdalena Szymańska z klasy 3 b gimnazjum, zostali laureatami odpowiednio Konkursu krasomówczego Ożyw historię Powstania Wielkopolskiego oraz Konkursu literackiego na twórcze opowiadanie z historią Powstania Wielkopolskiego w tle. W minioną środę Rafał i Magdalena uczestniczyli w uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim podsumowującej wydarzenia związane z 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Sportowy sukces naszych koszykarzy

  Sportowy sukces naszych koszykarzy

  Chłopcy z naszej szkoły podstawowej odnieśli wielki sukces w I etapie rozgrywek piłki koszykowej chłopców szkół miasta Poznania deklasując rywali ze Szkoły Podstawowej nr 14 i 29 w stosunku 149: 4. Cieszymy się, że zagramy w półfinale tych rozgrywek i jesteśmy bardzo dumni z wysokiego poziomu gry jaki reprezentują nasi uczniowie. Reprezentacja Szkoły Pijarów SP w piłce koszykowej: Kacper Ferchmin, Igor Kubiak,  Michał Muszyński, Piotr Janyska, Maciej Pasternak, Piotr Przysuszyński, Adam Bekas, Mateusz Figlerowicz, Franciszek Ferchmin, Norbert Kortus, Maks Bielawa, Stanisław Dwernicki. GRATULUJEMY!!!

 • Zaproszenie

  Szanowni Państwo,

  Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na czwartkową konferencję z naszym gościem - z dr. Jackiem Pulikowskim

  Dzień: 22 listopada 2018 (czwartek)

  Godzina: 17.30

  Miejsce: w holu głównym naszej szkoły.

  Temat konferencji:Przekaz wartości w rodzinie, czyli: Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci?”.

  Wstęp wolny.

  Zachęcamy gorąco do udziału.

 • Dla Niepodległej - wystawa o Powstaniu Wielkopolskim

  Dla Niepodległej - wystawa o Powstaniu Wielkopolskim

  Zapraszamy na wystawę Powstanie Wielkopolskie z kolekcji pana Marcina Nowakowskiego.

  15 listopada (czwartek), godz. 15-17 – wystawa (klub Skrzynka)

  16 listopada (piątek), godz. 15-17 – wystawa (klub Skrzynka)

  18 listopada (niedziela)

  godz. 10.00 – Msza Św. wspólnoty szkolnej

  godz. 11.00 - 12.30 – wystawa (klub Skrzynka)

  – kiermasz rogali marcińskich

  – charytatywny koncert patriotyczny z okazji 100 lat Niepodległej (hol szkoły)

  27 listopada (wotrek) - PATROCINIUM - odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej 100 lat Niepodległej Ojczyzny

 • Zapraszamy na bal

  Zapraszamy na bal

  Zapraszamy na bal - Obrazek 1

 • Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  Witam!Przedstawiamy najbliższe wydarzenia w ramach CKC:
  1. 17.11 (sobota) piłka nożna dla Ojców z synami w godzinach 10-11:30
  Spotykamy się na sali gimnastycznej (wejście do szkoły również przez salę gimnastyczną)- proszę o strój sportowy!

  2. 24.11 (sobota)- wyjście dla chętnych dzieci na kręgle do galerii MM (ul. św Marcin)- zbiórka pod szkołą o godzinie 10, powrót ok. 13. Zapisy wraz z wpłatą 10 zł u mnie do środy 21.11- po tym terminie nie przyjmuję zgłoszeń- (muszę wiedzieć ilu załatwić opiekunów). Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pójść ze mną w roli pomocnika to proszę o kontakt ze mną w szkole lub przez librusa.

  3. 01.12 (sobota) od godziny 10:30 - Warsztaty plastyczno- świąteczne dla rodzin, koszt uczestnictwa w zajęciach wyniesie 25 zł od rodziny (podobnie jak w ubiegłym roku)- za uzbierane środki pokryjemy koszty materiałów. Zapisy do 23 listopada u mnie lub u p. Pauliny Duszyńskiej.

  Serdecznie zapraszamy!

  Krzysztof Juchacz

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy