Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Konkursowy sukces

  Konkursowy sukces

  Z wielką radością informujemy, że Paweł Kociucki uczeń klasy VIII B zajął 3 miejsce w XII Wielkopolskim Konkursie Historycznym: BOHATEROWIE WIELKOPOLSKIEJ DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI ZAKOŃCZONEJ ZWYCIĘSKIM POWSTANIEM WIELKOPOLSKIM 1918 - 1919. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zapraszamy na wykład na Wydziale Technologii Chemicznej

  Zapraszamy na wykład na Wydziale Technologii Chemicznej

  Zapraszamy na wykład pod tytułem " Trucizny wokół nas ".

  Termin i miejsce: 18 października 2018 r., godz. 17.00, sala 102C, I piętro, CDWTCh, ul. Berychowo 4.

  Wykładowca: dr hab. inż. Łukasz Chrzanowski

 • XVIII Dzień Papieski w naszej szkole

  XVIII Dzień Papieski w naszej szkole

  We wtorek 16 października 2018 r. w naszej szkole odbył się XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa
  Z tej okazji klasa 3a SP rozprowadzała cegiełki w postaci świeczek, a uzbieraną sumę przekazała na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku zbiórka przekroczyła nasze najśmielsze marzenia. Uzbieraliśmy aż 857,10 zł.
  Wśród darczyńców została przeprowadzona loteria, w której do wygrania była płyta Arki Noego oraz książka.
  Szczęśliwcami okazali się Marcin Zysnarski z 3b LO(płyta) oraz Zosia Cenkiel z klasy 1a SP(książka)
  Serdecznie gratulujemy!!!
  Nagrody wręczymy osobiście.
  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło!
  Zachęcamy do udziału w podobnych akcjach!
  Wanda Śpikowska i klasa 3aSP

 • Sukces

  Sukces

  Z radością informujemy, ze Zuzanna Kaczorowska, uczennica kl. III a naszego liceum otrzymała w tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  Gratulujemy!

 • Zagłosuj na naszą uczennicę!

  Zagłosuj na naszą uczennicę!

  Zapraszamy do zapoznania się z pracą Patrycji Majorowskiej uczennicy klasy 1B naszego liceum. W gimnazjum Patrycja wzięła udział w konkursie plastycznym Moja przygoda w muzeum. Jej pracę można oceniać w plebiscycie publiczności przy wystawie wyróżnionych prac uczestników XL Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.muzeum.torun.pl/aktualnosc-4-610-rusza_glosowanie_publicznosci_w.html.

 • Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

  Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

  Poniżej zamieszczamy linki do regulaminów do wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

  Regulaminy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

  Regulaminy Konkursów Przedmiotowych

  Dokumenty potrzebe do udziału w etapie szkolnym w konkursie:

  1. zal_1_karta_zgloszenia-1.doc

  2. zal_1a_oswiadczenie_rodzica.doc

  3. zal_1b_zgoda_rodzica.doc

 • Terminarz konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum

  Przedstawiamy terminarz konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawoej praz kl. III gimnazjum.

  Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie zgłaszają chęć uczestnictwa w etapie szkolnym do nauczyciela danego przedmiotu do 28 września. 

  Terminarz konkursów znajdziesz tutaj: https://cloud5.edupage.org/cloud/kalendarz_konkursow_2018-19_1.pdf?z%3AuwgrmCqXNPG6EckBtqjiKDaYlQonKaoWgl91JxqTKieSo0jeuXjAbKQ7azwkxFbf

 • Msza św. Wspólnoty szkolnej

  Msza św. Wspólnoty szkolnej

  W najbliższą niedzielę, 14 października 2018r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej. Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00 w holu szkoły.

  W tym dniu przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski, oprócz wspólnej modlitwy, niezabraknie papieskich kremówek, które po Mszy św. będzie rozprowadzał szkolny wolontariat.

  Tradycyjnie Rada Rodziców zaprasza na niedzielną kawę do Cafe Rodzic.   

  Zapraszamy!!!

  Termin Mszy św. został przesunięty z racji odbywajacych się 21 października (III niedziela miesiąca) wyborów samorządowych.

   

 • Zajęcia zawodoznawcze w Miejskiej Komendzie Policji

  Zajęcia zawodoznawcze w Miejskiej Komendzie Policji

  9 października 2018, w ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego, klasy 7C i 8A wybrały się do Miejskiej Komendy Policji. Uczniowie spotkali się z technikiem kryminalistyki, który opowiedział o swojej codziennej pracy. Policjant omówił również metody ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, podczas których mogła zobaczyć między innymi w jaki sposób technik przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi zabezpiecza odciski linii papilarnych. Uczniowie zostali również poinformowani o tym, jak wyglądają egzaminy wstępne, żeby zostać policjantem. Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Anetę Janeczko-Ric i p. Marcina Malkę.

 • 79 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  79 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  W dniu 27.09.2018 nasi licealiści brali udział w uroczystościach pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie udali się na wykłady i spotkanie z żołnierzami Armii Krajowej w budynku Państwowej Akademii Nauk. Uczniowie byli obecni podczas uroczystości państwowych oraz modlitwy za poległych bohaterów. Brali udział  w wykładzie poświęconym pamięci kapitana Jana Wosia. Na spotkaniu obecna była jego córka. Po części oficjalnej młodzież miała okazję porozmawiać z kombatantami. Nasi uczniowie nagrali dwa wywiady, które zostaną zamieszczone w przyszłości na stronie internetowej naszej szkoły. Parę słów do młodzieży pijarskiej wygłosił 96-letni pułkownik Jan Górski, przekazując naszej młodzieży słowa umiłowania Ojczyzny.

 • Wykłady w Instytucie Historii UAM

  Wykłady w Instytucie Historii UAM

  W dniach 26.09 – 27.09 klasy akademickie (1a, 2a, 3a) brały udział w zajęciach organizowanych przez UAM. Wykłady poświęcone były niepodległości Polski jak innych narodów, które podobnie jak Polacy walczyły o swoją tożsamość i niezależność polityczną. Wszystko to było pięknym wypełnienie treści wykładów, spotkań i ćwiczeń uniwersyteckich. Nasi uczniowie wspólnie uczestniczyli w wykładach. Natomiast w małych grupach brali udział w ćwiczeniach i konserwatoriach. Dla klas pierwszych było to pierwsza okazja zobaczenia edukacji z nieco innej perspektywy. Uczniowie poznali miejsce, w którym edukacja łączy się z nauką a przeszłość wymiernie wpływa na to jest naszą codziennością.

 • II PIJARSKIE PORANKI NAUKOWCÓW - 2 i 3 X 2018 r.

  II PIJARSKIE PORANKI NAUKOWCÓW - 2 i 3 X 2018 r.

  II PIJARSKIE PORANKI NAUKOWCÓW - 2 i 3 X 2018 r.

  Dziś w naszej szkole rozpoczął się festiwal nauki. Pierwszego dnia kilkunastu, a drugiego już ponad dwudziestu studentów, absolwentów i pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przeprowadzi 49 wykładów i warsztatów. To wszystko po to, by zaspakajać i pobudzać ciekawość świata naszych uczniów (od klas pierwszych szkoły podstawowej po trzecie liceum).

 • Do Hymnu! - uczestniczymy w ogólnopolskim konkursie

  Już 2 października o godz. 9.00 nasza szkoła weźmie udział w Ogólnopolskim Konkurise "Do Hymnu". 

  Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramachWieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

  Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Nasza szkoła oprócz Hymnu Państwowego wykona dwa utwory Boże coś Polskę oraz Gaude Mater Polonia

 • Pamięci Ofiar Katynia

  Pamięci Ofiar Katynia

  W piątek 21 września 2018 odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Zdzisława Fortuniaka i m.in. przy asyście księży kapelanów służb mundurowych. Uroczystość ta poświęcona była pamięci pomordowanych żołnierzy i policjantów z Wielkopolski w 1940 roku na rozkaz podpisany przez ówczesnego szefa aparatu bezpieczeństwa Ławrientij Beria.

  Msza święta miała miejsce w kościele p.w. św. Jana Kantego na Grunwaldzie, w podziemnej kaplicy św. Józefa i przybyli na nią przedstawiciele władz, służb mundurowych, działacze Rodziny Katyńskiej oraz nauczyciele z uczniami klas ponadgimnazjalnych ze sztandarami szkół.

  W kaplicy znajduje się tablica pamięci z nazwiskami zamordowanych przez NKWD. Wśród 1939 nazwisk jest także wymienione nazwisko Stanisława Ścigacza-aspiranta policji państwowej, uczestnika walk pod Verdun w 1916,  wojny polsko-bolszewickiej 1920, więźnia Ostaszkowa zamordowanego 9 kwietnia 1940,  któremu równo siedemdziesiąt lat od barbarzyńskiego mordu - 9 kwietnia 2010 roku posadziliśmy Dąb Pamięci na boisku naszej szkoły i który jest pradziadkiem nauczycielki historii w Zespole Szkół Pijarów im. Świętego Józefa Kalasancjusza – pani Anny Stachowiak.

  Na koniec uroczystości zostały rozdane książki dla przedstawicieli władz, działaczy patriotycznych i przedstawicieli szkół. Książka ta została niedawno wydana przez dr Wojciecha Bogajewskiego, który poświęcił dużo czasu i wysiłku, aby w postaci biogramów przybliżyć sylwetki ofiar zbrodni katyńskiej z Wielkopolski. Jest tam też zdjęcie i życiorys Stanisława Ścigacza oraz Jego dwa lata starszego brata Macieja.  Zginął tam też w młodym wieku syn Macieja Ścigacza.

  Marek Woźniak – marszałek województwa wielkopolskiego przy odsłonięciu kilka lat temu tablicy powiedział: Ta tablica jest przestrogą do czego prowadzi totalitaryzm i nienawiść. Pamięć o zbrodni katyńskiej jest naszym obowiązkiem.

 • Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  Centrum Kultury Calasanz serdecznie zaprasza wszystkich chętnych- szczególnie mamy ze swoimi córkami na zajęcia zumby, które odbędą się w najbliższą sobotę 29.09 o godzinie 10.00 na małej sali gimnastycznej. Obowiązuje strój sportowy. Wejście do szkoły przez salę gimnastyczną. Po spotkaniu możliwość złożenia datków na kolejne akcje w ramach CKC. 

  P.S Zaproście swoich znajomych niech przyjdą z wami:)
  Serdecznie zapraszamy!

 • Msza św. dla Rodziców

  Msza św. dla Rodziców

  Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dla Rodziców, w środę o godz. 18.30. Msza św. będzie poprzedzona Nieszporami. Po Mszy św. chętnych Rodziców zapraszamy na rozważanie biblijne.

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Zapraszamy na zebrania z rodzicami według następującego planu:

  11 września 2018r. SZKOŁA PODSTAWOWA

  KLASY 0- 3 Godz. zebrania według ustaleń z wychowawcą.

  GODZ. 18.00 - SPOTKANIE DLA WSZYSTKICH RODZICÓW W HOLU GŁÓWNYM

  KLASY IV - VII po spotkaniu ogólnym spotkania z wychowawcami.

  Klasy VIII po spotkani ogólnym, spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty następnie spotkanie  z wychowawcami.

  12 września 2018r. GIMNAZJUM / LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  GODZ. 18.00 - SPOTKANIE DLA WSZYSTKICH RODZICÓW W HOLU GŁÓWNYM

  Klasy I - II LO - po spotkaniu ogólnym spotkania z wychowawcami.

  Klasy III G - po spotkani ogólnym, spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu gimnazjalisty (hol szkoły) następnie spotkanie  z wychowawcami.

  Klasy III LO - po spotkani ogólnym, spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu maturalnego (świetlica) następnie spotkanie  z wychowawcami.

  Zmotoryzowanych prosimy o wjazd na teren szkoły od str. ul. Stróżyńskiego lub parkowanie samochodów na parkingu osiedlowym przy wjeździe na teren osiedla po lewej stronie.

   

 • Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  Centrum Kultury Calasanz, działające przy naszej szkole serdecznie zaprasza wszystkich chętnych Ojców z synami na mecz piłki nożnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 15.09 na sali gimnastycznej. Zajęcia potrwają od godziny 09:30 do 11:00. Wejście do szkoły przez salę gimnastyczną. Po spotkaniu możliwość złożenia datków na cele naszego centrum. Obowiązuje strój sportowy.
  Serdecznie zapraszamy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy