Nawigacja

  • Sukcesy w biegach przełajowych

    Sukcesy w biegach przełajowych - Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2018

    W środę 25 kwietnia reprezentacja 35 uczennic i uczniów wystartowała w rozgrywanych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej drużynowych biegach przełajowych i Memoriale Bronisława Szwarca. W biegach zorganizowanych na terenach poznańskiej Malty wzięło udział blisko 2000 uczestników. Wspaniałym sukcesem zakończył się występ dziewcząt z klas siódmych na dystansie 2000 m. Aleksandra Ferchmin (kl. 7a) z czasem 00:07:52 zajęła drugie miejsce pokonując 146 zawodniczek, w większości starszych od siebie (gimnazjalistek). Wysokie miejsca zajęły także: Marianna Perz (7 m.) i Magda Rokicka (11 m.). Wyniki wszystkich naszych siódmoklasistek złożyły się na sukces drużynowy: drugie miejsce w Poznaniu. W drużynie pobiegły także: Agata Frąszczak, Gabrysia Banaszak i Agnieszka Wysocka. GRATULACJE!

    Bardzo dobre wyniki uzyskali także: Kacper Ferchmin - dziewiąty w stawce 263 zawodników z klas 5 i 6 na dystansie 1200 m oraz Dorota Nowak-Łażewska - 17 miejsce wśród 246 startujących zawodniczek (2007 r.) na dystansie 1000 m.

    Dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom za sportową walkę. GRATULACJE!

    Wyniki drużynowe:

    14 miejsce (na 33 szkoły) dziewczęta r. 2007

    9 miejsce (na 40 szkół) dziewczęta r. 2005-2006

    23 miejsce (na 37 szkół) chłopcy r. 2007

    22 miejsce (na 45 szkół) chłopcy r. 2005-2006

    http://plus-timing.pl/txt_wyniki.php

    https://photos.app.goo.gl/TyUuRSVCYPqzrpbS2

  • Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane!!

    Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane!!
    W sobotę 21 kwietnia odbyło się uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu Złota Żabka w dziedzinie Literatury i Języka Polskiego. Z wielką przyjemnością informujemy, że 3. miejsce zdobyła Urszula Karolak, a Karolina Kiemel znalazła się w gronie wyróżnionych na 18. miejscu.
    Gratulujemy!

  • Sukces w Szkolnej Lidze Wolontariackiej dla poznańskiego zoo

    Sukces w Szkolnej Lidze Wolontariackiej dla poznańskiego zoo

    W bieżącym roku szkolnym klasa 7A włączyła się w działania na rzecz Szkolnej Ligi Wolontariackiej, która zachęcała społeczność szkolną – uczniów, rodziców i nauczycieli – do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych Zoo.

    Liga działała od października 2017 do marca 2018 i obejmowała sześć zadań. Były one realizowane na terenie Starego i Nowego Zoo, a także w klasach, szkołach i domach uczniów. Podjęte działania służyły zwierzętom i poznańskiemu Zoo. Po wykonaniu wszystkich zadań oraz podliczeniu punktów, klasa 7A zajęła drugie miejsce spośród piętnastu szkół biorących udział w akcji. W nagrodę uczniowie będą mogli zwiedzić Nowe Zoo z przewodnikiem.

    Dziękujmy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczyciel za zaangażowanie, pracowitość oraz kreatywność. Spisaliście się na medal!!!

  • V Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0-3

    W poniedziałek, 16 kwietnia br., odbył się w szkole V Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0-3 Szkoły Podstawowej.
     
    Laureatami konkursu zostali:
     
    W kategorii klas 0-1:
    I miejsce - Michalina Pilarska 0a
    II miejsce - Karol Guzik 1b
    III miejsce - Kalina Kropaczewska 0b
     
    W kategorii klas 2-3:
    I miejsce - Michalina Kudłak 3b
    II miejsce - Wojciech Machel 3b
    III miejsce - Barbara Gralińska 3a
     
    Dodatkowo wyróżniono Agatę Kucharską, która recytowała wiersz własnego autorstwa.
     
    Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!
  • Rekrutacja do kl. VII r. sz. 2018/2019

    ZAPRASZAMY do zapoznania się z warunkami rekrutacji do kl. VII na rok szkolny 2018/2019. (ZAKŁADKA REKRUTACJA)

    Chętnych uczniów wraz z rodzicami zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły.

     

  • 1 % na naszą szkołę

    Szanowni Państwo!

    Drodzy Rodzice!

    Bardzo dziękujęmy wszystkim Rodzicóm, kótrzy zdecydowali się nas wesprzeć, przekazując dotychczas 1% swoich dochodów. Dziękujęmy za taki dar serca dla naszej szkoły.

    Zachęcamy i prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły. Dotychczasowe środki pozyskana z tego tytułu w poprzednich latach pozwoliły na zakup rzutników multimedialnych i ekranów, doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne. W zeszłym roku zebrane w ten sposób środki wspomogły nas w wymianie oświetlenia na sali gimnastycznej oraz w częściowym remoncie parkingu. Pozyskane, w tym roku środki, chcemy przeznaczyć między innymi na dokończenie remontu parkingu i doposażanie szkoły w pomoce dydaktyczne.

    Środki dla naszej szkoły zbieramy dzięki współpracy z Fundacją Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie.

    Poniżej znajduje się link, który pomoże Państwu rozliczyć deklarację podatkową przekazując środki bezpośrednio na konto fundacji:

    https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KRS-0000120773

  • Msza św. dla Rodziców

    Informujemy, że w najblizszą środę nie będzie Mszy św. dla rodziców o godz. 18.30

  • 8 Bieg im. o. Józefa Jońca SP

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    13 KWIETNIA 2018R.

    ZAPRASZAMY

    CZEKAMY

    SZCZEGÓŁÓWE INFORMACJE: http://www.bieg-jonca.pl

  • Konsultacje dla Rodziców

    KONSULTACJE DLA RODZICÓW

     

    SZKOŁA PODSTAWOWA - 10.04.2018R.

     

    KLASY 0 -3 – WEDŁUG USTALEŃ WYCHOWAWCÓW

     

    KLASY 4 – 7 – OD GODZ. 17.30 – 19.30

     

    GIMNAZJUM I LICEUM – 11.04.2018R.

     

    KONSULTACJE DLA GIMNAZJUM I LICEUM OD 18.00 – 20.00

     

    KLASY 2-3 GIMNAZJUM – GODZ. 17.00 – SPOTKANIE WSPÓLNE W HOLU SZKOŁY – Prog. Profilaktyczny „Archipelag Skarbów” - Spotkanie jest częścią całego programu w którym uczestniczą uczniowie, rodzice i nauczyciele.

     

     

  • 10.04.2010r. PAMIĘTAMY

    10.04.2010r. PAMIĘTAMY - Obrazek 1

    W 8 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej o ofiarach tej tragedii będziemy pamiętać w sposób szczególny podczas Mszy św. w kaplicy szkolnej o godz. 7.30.

  • Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

    1Lista_kandydatow_przyjetych_i_nieprzyjetych_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf

    Rodzice uczniów przyjętych do szkoły potwierdzają wybór szkoły poprzez złożenie pisemnej deklaracji do 11 kwietnia 2018 roku.

    Oswiadczenie_rodzicow.pdf

  • Warsztaty dla wolontariuszy

    W minioną sobotę 07 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty dla wolontariuszy dotyczące opieki paliatywno - hospicyjnej. Młodzież gimnazjalna i licealna spotkała się  z lekarzami, pielęgniarkami i psychologiem, którzy opowiedzieli o swojej pracy z osobami przewlekle chorymi. Młodzi ludzie mogli się dowiedzieć, w jaki sposób mogą się zaangażować w działania wolontariatu w hospicjach i placówkach opiekuńczych. Najważniejszym punktem tego szkolenia była praktyka w dziedzinie paliatywnej (hospicyjnej). Uczennice i uczniowie mogli nauczyć się pomocy chorym, cierpiącym i umierającym poprzez czynności opiekuńczo-pielęgnacyjne.
    Niezwykle ważnym aspektem w działaniach wolontariusza jest podejście opierające się na etyce i wartościach moralnych wynikających z godności ludzkiej.

    Zespół Wolontariatu

  • Wykład w Instytucie Filologii Germańskiej

    Grupa osób uczących się języka niemieckiego z klasy 2 liceum, pod opieką Pani Eweliny Redmer, kolejny raz wzięła udział w wykładzie otwartym. Odbył się w ramach współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Instytucie Filologii Germańskiej. Warto wspomnieć o tym, że jednym z prowadzących wykład był nasz absolwent, student trzeciego roku germanistyki - Mikołaj Adrych.

    Tematem wykładu było znaczenie pojęcia Heimat w kulturze niemieckiej. Uczniowie dowiedzieli się, że w każdym języku istnieją słowa/pojęcia, które są bardzo silnie związane z określonym kręgiem kulturowym. Ich adekwatne przełożenie na inne języki jest często bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Wiąże się to z tym, że w trakcie różnych przemian społecznych, kulturowych i politycznych słowa te nabierały nowych znaczeń lub w wchodziły w inne konteksty znaczeniowe.

    Po wykładzie odbył się konkurs - koło fortuny, w którym naszą szkołę dzielnie reprezentowała Julia Tomaszewska z klasy 3 CLO.

    Grupa już nie może doczekać się kolejnego wykładu!

  • Sukcesy matematyczne

    W miniony piątek w Warszawie odbył się krajowy finał Konkursu Matematycznego PANGEA. Nasi uczniowie Anna Przysuszyńska i Wojciech Skowronek zostali brązowymi medalistami tego konkursu. GRATULUJEMY!!!!

  • 07.04.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Drzwi Otwarte 06.04.2018r..

  • DRZWI OTWARTE - nie było CIĘ z nami? OBEJRZYJ FILM PROMOCYJNY

  • Drzwi Otwarte

    Zapraszamy na Dzień Otwarty do naszej szkoły. Czekamy na WAS 6 kwietnia w godz. od 15.00 do 18.00.

    ZAPRASZAMY!!! 

    Spotkaj się z nami! Odpowiemy na Twoje pytanie dotyczące rekrutacji, naszego szkolnego życia, nauki, wydarzeń, wszystkiego co dzieje się w naszej szkole. Czekamy na WAS. DO ZOBACZENIA!!!

    Jak do nas dojechać?

     

     

  • Życzenia świąteczne

    Zmartwychwstał... przyszedł do uczniów swoich, pokazał rany po gwoździach i przebity bok i powiedział POKÓJ WAM.

    Niech nam te słowa towarzyszą w codziennym życiu i pracy. Bądźmy dla siebie nawzajem w rodzinach, miejscach pracy, szkole świadkami Zmartwychwstałego, który niesie pokój i głosi zbawienie.

    Ojcowie Pijarzy

  • Europejski finał z udziałem naszych uczniów

    Grupa naszych licealistów z klas drugich pod opieką p. Darii Szczesiak zakwalifikowała się do ścisłego finału Europejskiego Konkursu Giovani Idee organizowanego przez stowarzyszenie z Bergamo z Włoch. Nasi uczniowie napisali małą powieść po angielsku pt. "THE GUARDIAN OF NATURE". Ich praca została zakwalifikowana jako finałowa razem z 23 innymi pracami uczniów z całej Europy. Prace te były wykonywane w 4 różnych formach (drukowana, audiowizualna, internetowa i teatralna), choć wszystkie dotyczyły jednego tematu, który brzmiał: Człowiek - strażnik delikatnej planety. Kolejnym etapem będzie gala finałowa, która odbędzie się pod koniec kwietnia w Kaposvar na Węgrzech, na którą pojedzie 4 reprezentantów grupy. Całość grupy tworzą: Grzegorz Dominiak, Anna Dudzik, Agata Faleńska, Magdalena Geppert, Anastazja Jankiewicz, Julianna Kardasz, Joanna Kuchta, Kamil Kurkowski, Maria Orwat, Jan Pietras, Maciej Rajek, Krzysztof Szeluga, Agata Wojciechowska, Aleksandra Wojciechowska i Marcin Zysnarski.

    Europejski finał z udziałem naszych uczniów - Obrazek 1

  • 28 marca środa - zmiana organizacji dnia

    ŚRODA – 28 MARCA 2018r. - ZMIANA ORGANIZACJI DNIA

    1 LEKCJA -  WEDŁUG PLANU

    2 LEKCJA – WEDŁUG PLNAU

    3 LEKCJA -  SP – REFLEKSJA PRZED TRIDUUN – KL. 0 – 3

                GIM/LO – WEDŁUG PLANU

    4 LEKCJA – SP – REFLEKSJA PRZED TRIDUUM – KL. 4 – 7 „A”

                GIM/LO – WEDŁUG PLANU

    5 LEKCJA – SP - REFLEKSJA PRZED TRIDUUM – KL. 4 – 7 „B”, ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

                GIM/LO – WEDŁUG PLANU

    6 LEKCJA – GIM/LO – LEKCJA SKRÓCONA DO 30 MINUT, REFLEKSJA PRZED TRUDUUM, ZAKOŃCZNEIE ZAJĘĆ W GIM/LO

    ŚWIETLICA CZYNNA OD GOD. 7.00 – 17.00

    OBIAD WEDŁUG NORMALNEGO PLANU Z WYJĄTKIEM KL. „0” - NA 6 LEKCJI

    ZAJĘCIA NA BASENIE ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG NORMALNEGO PLANU

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
    os. Jana III Sobieskiego 114
    60-688 Poznań
  • tel. 61 823 40 41
    fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy