Nawigacja

 • Sukces naszej uczennicy

  Miło nam poinformować, że Zofia Karolak, uczennica III klasy naszego gimnazjum, dostała się do etapu rejonowego licealnej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Zosi najserdeczniej gratulujemy i mocno trzymamy kciuki.

 • Spotkanie Kolędowe

  Dnia 15 stycznia odbyło się w naszej szkole I Spotkanie Kolędowe dla Seniorów i Wspólnoty Bure Misie zorganizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu Calasanz. Nasi Wolontariusze przygotowali koncert kolęd, a dzieci z klasy 2a SP pod kierunkiem p. Wandy Śpikowskiej przygotowały Jasełka, w których Trzej Królowie mówili w językach obcych. Po występach przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd, rozmowy i poczęstunek. Wieczór upłynął w rodzinnej i świątecznej atmosferze.  


   

 • CKC zaprasza

  13.01 (sobota) o godzinie 9:30 serdecznie zapraszamy na rodzinne zajęcia sportowe:
  - zumba dla mam z córkami (mała sala gimnastyczna)
  - piłka nożna dla tatusiów z synami (sala gimnastyczna)
  Na spotkanie możecie kochani zaprosić także swoich znajomych z dziećmi oraz sąsiadów- szczególnie zapraszamy więcej Pań na zumbę- mamy świetną instruktorkę:)
  Obowiązuje strój sportowy!
  Serdecznie zapraszamy
  Zespół CKC

 • Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

  Na prośbę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu, przekazujemy informacje przygotowane w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG) i w ramach akcji „Zaszczep się wiedzą” 

  - bajka dla dzieci pt. „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”, powstała w ramach kampanii „Zaszczep się wiedzą” - dostępna pod adresem: http://zaszczepsiewiedza.pl/bajka-dla-dzieci/

  Więcej informacji na stronie Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy
  www.opzg.pl oraz na stronie akcji społecznej „Zaszczep się wiedzą” www.zaszczepsiewiedza.pl    

 • Sukces plastyczny

  Z radością informujemy o sukcesie naszego ucznia Stanisława Lisieckiego z kl. I b SP, który zdobył tytuł Laureata w Konkursie Plastycznym FarBoBajanie.

  GRATULUJEMY!!!

 • Orszak Trzech Króli

  Poznański Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycję kulturalną naszego miasta. W przygotowanie widowiska angażuje się także nasza szkoła. Orszak wyruszy 6 stycznia 2018r., o godz. 12:00 z Placu Wolności, a scena finałowa - pokłon Trzech Króli, będzie miała miejsce na Starym Rynku. Od godz. 11:00 wolontariusze rozdawać będą korony i śpiewniki, które będzie można zabrać do domu, by wspólnie z rodzinami, poprzez kolędowanie świętować narodzenie Jezusa. Po zakończeniu, o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze, dla uczestników Orszaku zostanie odprawiona Msza Święta.

  Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym radosnym święcie!

 • Opłatek absolwentów

  W dniu 6 stycznia 2018r. zapraszamy na doroczny opłatek absolwentów. 

  Spotkanie rozpoczniemy o godz. 17.00 w szkolnym klubie SKRZYNKA

  Zapraszamy

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne - Obrazek 1

  ...Był samotny z tym swoim zdumieniem pośród istot, które się nie zdumiewały — wystarczyło im istnieć i przemijać. Człowiek przemijał wraz z nimi na fali zdumień. Zdumiewając się, wciąż się wyłaniał z tej fali, która go unosiła, jakby mówiąc wszystkiemu wokoło: zatrzymaj się! — masz we Mnie przystań, we Mnie jest miejsce spotkania z Przedwiecznym Słowem — zatrzymaj się!...

  Jan Paweł II - Tryptyk Rzymski

  wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom,

  naszym przyjaciołom, gościom i dobroczyńcom

  naszej szkoły

  życzą

  Ojcowie Pijarzy

 • Organizacja dnia 22.12.2017r.

 • Wojewódzki Konkurs Historyczny - etap rejonowy wyniki rejonu Vb

  Wojewodzki_Konkurs_Historyczny_-_etap_rejonowy_Vb_wyniki.pdf

  Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącym Rejonowej Komisji Konkursowej panem Piotrem Malinowskim tel. 61 823 40 41 uczeń i/lub opiekun prawny mają możliwość wglądu do prac w ustalonych terminach:

  środa 16:20 - 17:20 sala 120

  czwartek 14:50 - 15:50 sala 17b

  piątek 14:00 - 15:00 sala 17b

 • Chwała bohaterom

  Mszą św. w kościele w Gdyni Oksywiu rozpoczęły się w ninioną sobotę uroczystości państwowego pogrzebu trzech oficerów Marynarki Wojennej straconych w grudniu 1952 roku przez komunistyczne władze po sfingowanym procesie. Jednym z nich był dziadek naszych uczniów kmdr por. Zbigniew Przybyszewski.

  W Mszy św. uczestniczyły rodziny zamordowanych komandorów, Prezydent RP Andrzej Duda, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika, Inspektor Marynarki Wojennej kontradm. Mirosław Mordel, parlamentarzyści PiS, prezes IPN Jarosław Szarek i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.  Niezwykła historia trzech oficerów Marynarki Wojennej jest potwierdzeniem prawdy, że nie ma zbrodni doskonałej – mówił w sobotę biskup polowy WP Józef Guzdek podczas mszy pogrzebowej. – Odnalezienie ich (pomordowanych) ciał, identyfikacja i królewski pogrzeb są triumfem prawdy nad kłamstwem, sprawiedliwości nad przemocą i bezprawiem. Ostatecznie to oni odnieśli zwycięstwo, a ich oprawcy ponieśli sromotną klęskę. 65 lat obrońcy polskiego wybrzeża, zamordowani w zdradziecki sposób, czekali na ten moment. Po raz pierwszy zostali pożegnani z honorami należnymi im jako bohaterom Rzeczypospolitej.

  „Pamiętamy, chcemy pamiętać, zawsze będziemy o was pamiętać – chcemy powiedzieć rodzinom ofiar totalitaryzmu” – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników uroczystości państwowego pogrzebu trzech oficerów.

  65 lat temu, 16 grudnia 1952 roku, na podstawie wyroku Najwyższego Sądu Wojskowego straceni zostali kmdr por. Zbigniew Przybyszewski i kmdr Stanisław Mieszkowski oskarżeni o „próbę obalenia władzy ludowej”. Cztery dni wcześniej rozstrzelany został skazany w tym samym procesie kmdr Jerzy Staniewicz. 

  Oficerowie ci w okresie II RP służyli w Marynarce Wojennej; w kampanii 1939 roku walczyli na Helu. Ich miejsce pochówku przez długie lata nie było znane, IPN zlokalizował je w ostatnich latach w kwaterze Ł (tzw. Łączka) na warszawskich Powązkach Wojskowych. Sobotnie uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji zamordowanych w kościele Marynarki Wojennej RP pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni Oksywiu. Nabożeństwu przewodniczy biskup polowy gen. bryg. Józef Guzdek. Po mszy kondukt z trumnami przejdzie na gdyński Cmentarz Marynarki Wojennej, na którym w Kwaterze Pamięci zostaną pochowani oficerowie. Trzech oficerów Marynarki Wojennej – komandorzy Stanisław Mieszkowski, Jerzy Staniewicz i Zbigniew Przybyszewski – zostało zabitych strzałami w głowę w grudniu 1952 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Na śmierć skazano ich w procesie, w którym – za rzekome szpiegostwo i dywersję – sądzonych było w sumie siedmiu komandorów. Wszyscy oficerowie jeszcze przez II wojną światową służyli w polskiej marynarce i w kampanii wrześniowej brali udział w obronie Helu. 

  W 1956 roku wszystkich oficerów skazanych w procesie nazywanym „procesem komandorów” zrehabilitowano. Rok później komisja powołana po śmierci B. Bieruta dla zbadania przypadków łamania prawa w naczelnych wojskowych organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości zdegradowała i usunęła z wojska oficerów, którzy brali udział w śledztwie i procesie. Miejsce pochówku trzech zamordowanych oficerów przez długi czas nie było znane. W latach 2014-16 wśród szczątków znalezionych na tzw. Łączce na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach zidentyfikowano szczątki Przybyszewskiego, Mieszkowskiego i Staniewicza.

  W sobotę szczątki oficerów spoczęły w powstającej na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni Kwaterze Pamięci, która ma też stać się miejscem pochówku i upamiętnienia wiceadm. Józefa Unruga, dowódcy obrony Wybrzeża w 1939 roku, jego żony oraz 21 jego podwładnych. Unrug, który po wojnie zamieszkał za granicą, zmarł w 1973 roku we Francji i tam został pochowany. Trwają prace nd sprowadzeniem szczątków admirała Unruga rozpoczęto do Ojczyzny.

  Źródł tekstu: https://www.tvp.info/35235771/pogrzeb-komandorow-zamordowanych-przez-komunistow-65-lat-czekali-na-godny-spoczynek

  Chwała bohaterom - Obrazek 1 Chwała bohaterom - Obrazek 2

 • Sukcesy w Złotej Żabce

  Z ogromną radością informujemy, że do następnego etapu Złotej Żabki z literatury i języka polskiego zakwalifikowała się rekordowa liczba uczniów, są to: Łucja Hintz (6b), Urszula Alexandrowicz(7a), Anastazja Jawień(7a), Urszula Karolak(7a), Karolina Kiemel(7a), Teresa Ogrodowczyk(7a), Marianna Perz(7a), Marta Przysuszyńska(7a), Zofia Rajek(7a), Małgorzata Strzeszewska (7a),Natasza Woźny(7a),Ludwik Cichoń (7a) i Wiktor Sakson (7a)
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w polonistycznych łamigłówkach

 • Zebrania z rodzicami uczniów kl. III LO

  Zapraszamy na spotkania z wychowawcami rodziców uczniów kl. III LO.

  Spotkania odbędą się 13 grudnia 2017r. o godz. 18.00 bezpośrednio w salach lekcyjnych.

 • CKC zaprasza

  W ramach Centrum Kultury Calasanz serdecznie zapraszam na najbliższe wydarzenie, które odbędą się w m-c grudniu:

  14.12 (czwartek) godzina 16:00 - sala 113
  II spotkanie przy kawie i ciastku dotyczące uroków Ziemi Świętej. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, dziadków przyjaciół naszej szkoły. Nasze zaproszenie kierujemy również do osób, które nie uczestniczyły w I wykładzie, a chciałyby wziąć udział w spotkaniu. Zbiórka w holu szkoły o godzinie 15:50
  Wstęp wolny (bez wcześniejszych zapisów)

  Serdecznie zapraszamy do udziału!
  Zespół CKC Poznań

 • roRATUJ się

  Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania.

  Bądźmy razem na roratach o 7.15 w świetlicy. W tym roku będziemy przeżywać je ze św. Józefem.

  18 grudnia, w poniedziałek dotrze do naszej szkoły światło z Betlejem, przekażą nam je harcerze ze 177 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Baszta".

   

 • Kolędowy sukces

  Z radością informuję że Kasia Zmyślińska z klasy 7 zajęła II miejsce w I MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK "DEO NATUS EST".

  Gratulujemy!!!

 • CKC zaprasza

  Zajęcia komputerowe bloguję z mamą w ramach Centrum Kultury Calasanz odbędą się wyjątkowo 11.12 (poniedziałek) o godzinie 17:00 w sali 207 Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne mamy z dziećmi do wspólnej zabawy. Oczywiście w zastępstwie może przyjść również tata:) Wstęp wolny(bez wcześniejszych zapisów)
  Za zmianę terminu przepraszamy!

 • Szkoła Małego Inżyniera

  Ruszyła kolejna edycja konkursu Szkoła Małego Inżyniera. Jeśłi chcesz możesz oddać głos na naszą szkołę http://szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-474, każdy głos to większa szansa na wygraną i stworzenie w szkole pracowni robotyki.

 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - GODZINA ŁASKI

  Kochani,

  zbliża się Godzina Łaski – która przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

  Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?

  • Jeśli to możliwe, módl się podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12–13.
  • Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
  • Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
  • Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
  • Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi

   

  W NASZEJ SZKOLE 8 GRUDNIA W HOLU GIM I LO ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU MIĘDZY GODZ. 12.00 - 13.00

   

 • Konkurs o św. Józefie Kalasancjuszu

  W dniu wczorajszym 05.12.2017r. podczas długiej przerwy reprezentacje klas gimnazjum i liceum wzięły udział w konkursie o Patronie naszej szkoły św. Józefie Kalasancjuszu. Trzy zwycięskie klasy 3c LO, 2a LO, 1b LO w ramach nagrody zostały zaproszone do tajemniczego Escape room. Ciekawe czy to sprawka św. Mikołaja....?

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy