KONKURSY i OLIMPIADY SUKCESY 2013/2014 SUKCESY 2014/2015 SUKCESY 2015/2016 SUKCESY 2016/2017 Sukcesy 2017/2018

KONKURSY i SUKCESY

Sukcesy 2017/2018

Rada Dzieci i Młodzieży przy MEN

Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum, Anna Krzyżaniak z kl. III b LO, została wybrana do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Gratulujemy!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować, że Mikołaj Figlerowicz z kl. III c LO został tegorocznym stypendystą Prezesa Rady Ministrów

Gratulujemy!!!

Sukces w XI Wielkopolskim Konkursie Historycznym

Z radością zawiadamiamy, że Paweł Kociucki uczeń klasy VII B zajął trzecie miejsce w XI Wielkopolskim Konkursie Historycznym im. ks. prof. Edwarda Nawrota Polskie powstania narodowowyzwoleńcze w XIX wieku, który miał miejsce 21.10.2017 w SP nr 28 w Poznaniu. Wysoką 8 lokatę zajęła Zuzanna Krawczyk uczennica klasy VII A. Pawłowi i Zuzannie oraz pozostałym uczniom naszej szkoły życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki Konkursu plastycznego w Kalasantyńskim Roku Jubileuszowym

klasy I-III

III miejsce  Jan Przybyszewski - 2a Poznań
wyróżnienie- Józef Przybyszewski - 2a Poznań

klasy IV- VII

II miejsce - Marta Machel IVb - Poznań
III miejsce - Nikodem Rzepa - IVB - Poznań

I miejsce - Małgorzata Łoś - kl. II Poznań
II miejsce - Marianna Drobnik kl. IIb Poznań

wyróżnienie: Jagoda Kasprzak - kl. III Poznań

Drużynowe Mistrzostwa Szkół Miasta Poznania w Szachach

W dniach 27 i 28 października 2017 roku reprezentacje szkoły wystąpiły w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Miasta Poznania w Szachach (w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS).

Pierwszy raz wystąpiły aż 4 nasze drużyny: reprezentacja Liceum w składzie - Mateusz Waraczewski, Jan Ślężak, Jakub Tomczak, Anna Krzyżaniak, Jakub Schmidt i Mateusz Tomczak zajęła 5 miejsce, Gimnazjum w składzie - Wiktor Przewłoka, Michał Redmer, Aleksandra Kowala i Jadwiga Cichoń zajęła 9 miejsce, klas 7 SP w składzie - Piotr Barański, Paweł Kociucki, Rafał Sobczak, Natasza Woźny i Karolina Kiemel zajęła 2 miejsce, a Szkoły Podstawowej  w składzie - Ludwik Cichoń, Maksymilian Jawień, Wojciech Barański, Gabriela Kostrzewa, Mateusz Figlerowicz i Anna Klasa zajęła 12 miejsce.

Dziękujemy za walkę i gratulujemy uzyskanych wyników!

Sukces sportowy

Kacper Ferchmin 18.11.2017 podczas Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletyka dla każdego, które odbywały sięna hali sportowej w Toruniu, uzyskał w 3. wynik w biegu na 1000 m w swojej serii. Tego dnia sędziowie omyłkowo dystans 1000-metrowy przedłużyli do 1200 m puszczając zawodników na 6 okrążeń zamiast na 5 na 200-metrowej bieżni. Kacper uzyskał czas 4:03:08 (cztery minuty, trzy sekundy i osiem setnych), który po przeliczeniu daje wynik ok. 3:22 min na 1000 m. Wg tego przeliczenia w całym cyklu 2-dniowych zawodów Kacper uzyskałby 6. czas w Polsce.
Szczegółowe wyniki: http://lksgwalbrzych.pl/wp-content/uploads/2017/11/2017-11-18-19-Ogólnopolskie-Zawody-Lekkoatletyka-dla-każdego-Toruń-wyniki-2a.pdf

Harcerskie zwycięstwo

6 Poznańska Drużyna Harcerzy Siklawa im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w dniach 15-17 września 2017 r. uczestniczyła w Turnieju Drużyn Puszczańskich, który odbywał się w Czerwińsku nad Wisłą. 6 PDH Siklawa wygrała turniej, w którym uczestniczyło 17 drużyn z całej Polski, uzyskując tytuł Drużyny Rzeczypospolitej - najlepszej drużyny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Do 6PDH Siklawa należą następujący harcerze z ZSZP w Poznaniu:
1. Kacper Ferchmin  oraz Ignacy Wieczorek z 6B SP
2. Wiktor Sakson oraz Maurycy Morison z 7C SP
3. Stanisław Ferchmin oraz Maksymilian Krzywda z 2B GIM
4. Piotr Kandulski oraz Jakub Piasny z 3B GIM
W turnieju uczestniczyli: Wiktor Sakson, Maurycy Morison, Piotr Kandulski oraz Kacper i Stanisław Ferchmin.
Więcej o turnieju można przeczytać tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Turniej_Dru%C5%BCyn_Puszcza%C5%84skich

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Z wielką radością informujemy, że Michał Redmer uczeń kl. II b naszego gimnazjum został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)