KAPLICA SZKOLNA

Witraż

Prezentujemy witraż umieszczony w kaplicy szkolnej. Witraż został wykonany w Pracowni Form Witrażowych Państwa Moniki i Piotra Siejakowskich.

Witraż w kaplicy szkolnej nosi nazwę "Ogród Maryi" przedstawia Maryjne cnoty wyrażone kwiatami. Św. Józef Kalasancjusz Założyciel Zakonu i Patron naszej szkoły miał wielkie nabożeństwo do Matki Bożej, ułożył swoją modlitwę maryjną odmawianą po dzień dzisiejszy Koronkę Dwunastu Gwiazd. Maryja jest Patronką naszego Zakonu, my pijarzy czcimy Ją jako Królową Szkół Pobożnych.

Symbolika kwiatów:

Lilia - czystość, Powój - roztropność, Fiołek - pokora, Stokrotka - wiara, Kwiat dzwonka - pobożność, Słonecznik - posluszeństwo, Oset - ubóstwo, Przebiśnieg - cierpliwość, Róża - miłość miłosierna, Passiflora - współcierpienie (współczucie).