Media szkolne / Blog uczniowski

Matylda Siwa, Jak utrudnić sobie życie - wywiad z matematyczką

Jak utrudnić sobie życie - wywiad z matematyczką

Jak wiadomo humaniści mówią dużo i ciekawie.  Wywiad z nimi to samograj ,ale co zrobić jeżeli  zaciekawiła mnie matematyczka? No cóż, trzeba się liczyć z tym ,że odpowie krótko i na temat.
  O wywiad poprosiłam panią profesor Martę Kostyk.
-Pani Profesor, kiedy zaczęła się Pani interesować matematyką?
- Miałam bardzo fajną nauczycielkę od matematyki w gimnazjum i zaczęłam ten przedmiot lubić.
-Kiedy postanowiła Pani zostać nauczycielką?
-W liceum, koniec pierwszej i początek drugiej klasy. W tedy zdecydowałam że chcę zostać nauczycielem matematyki. A to że chcę zostać nauczycielem, to jak pamiętam już w przedszkolu bawiłam się w szkołę.
-Czy lubi Pani pracę z uczniami?
- Bardzo lubię.
-Czy uczniowie chętnie uczą się matematyki?
-Mam nadzieję ,że tak aczkolwiek są osoby które nie znoszą matematyki i dzień w którym jest ona w planie to najgorszy dzień w tygodniu. Niestety. Chociaż staram się być miła i sympatyczna, wiem, że nie każdy ją lubi.
- Jak często przyłapuje Pani uczniów na ściąganiu?
-Może częściej przyłapuję na próbie ściągania , ale reaguję ,więc na samym ściąganiu często nie.
-Ile czasu zajmuje Pani sprawdzenie jednego testu?
-Nie kiedy bardzo szybko, czasami 10 minut na jeden, a innym razem jak są zadania bardziej rozbudowane , albo pismo jest ciężkie do rozszyfrowania to nawet do pół godziny.
- Jakie są wady i zalety bycia nauczycielem?
-Zalety to wakacje i wszystkie dni wolne, a wadą to, że do domu przynosi się prace.
-Jakie było najbardziej nieprzyjemne wspomnienie Pani z pracy?
-Jeden z uczniów obsmarował mnie na Facebooku.
-Czy uczniowie często zwracają się do Pani nie uprzejmie?
-Rzadko, akurat w stosunku do mnie rzadko. Nie mogę narzekać.
-Jaki jest Pani sekret dobrego kontaktu z uczniami?
-Nie wiem...traktowanie ucznia poważnie...troszeczkę może jak partnera w pracy...i rozmowa, przede wszystkim rozmowa.
Poza pracą każdy ma także życie prywatne. Postanowiłam więc zapytać panią profesor jak spędza czas wolny, jakie ma marzenia, jakie hobby.
-Wolny czas jak mam, to staram się go aktywnie spędzać z mężem. Jak jest pogoda pójść na rower ,albo spotkać się ze znajomymi w restauracji na dobrym jedzeniu . Lubię też gotować.
-A co najczęściej Pani gotuje i co najlepiej?
-Chyba kuchnia polska , wszelkiego rodzaju kremy, sushi też mi dobrze wychodzi. Przynajmniej tak mówią.
-A jakie jest pani największe marzenie?
- Żeby było tak jak teraz.
-A hobby?
-Hobby mam takie trochę nie typowe bo skaczę ze spadochronem.
  Z natury jestem humanistką postanowiłam przybliżyć wam tym wywiadem postać Pani profesor Martę Kostyk ponieważ nawet mnie potrafiła zaciekawić matematyką.