Media szkolne / Blog uczniowski

Tymoteusz Jaskólski, 7 dni z Włochami

7 dni z Włochami

W październiku w naszej szkole odbyła się wymiana z Włochami. Jak zwykle tego typu okazje do zapoznania się z rówieśnikami spoza granicy były dla polskich uczniów świetną możliwością do dobrego wykorzystania swojego czasu. Uczniowie włoscy przyjechali prosto z Mediolanu, a całe wydarzenie trwało tydzień. Każdy uczestnik z Polski otrzymał swojego podopiecznego, który w tym czasie mieszkał w jego domu. Do Polski przyjechało około 18 uczniów z Włoch. W zajęciach, które odbywały się w szkole i nie tylko, uczestnicy mieli szansę poznać kulturę włoską i porównać ją z kulturą polską. Oprócz tego brali udział w różnego typu warsztatach plastycznych, rytmicznych oraz wycieczkach po Poznaniu. Jednym z najciekawszych według uczestników okazało się wyjście do najbardziej rozpoznawalnego ośrodek sportowy Poznania - Stadion Miejski przy ul. Bułgarskiej. Tam mieli możliwość obejrzenia go od wewnątrz, zwiedzenia i zobaczenia boiska z perspektywy trybun i odwiedzenia szatni piłkarzy. Na koniec upamiętnili to wyjście zdjęciem z Lokomotywą Lecha Poznań. Następna wycieczka, która również zachwyciła swoim tematem przewodnim, miała miejsce w Muzeum Bramy Poznania, gdzie była możliwość zapoznania się z historią miasta oraz z wydarzeniami, które miały tu miejsce. Ponadto na zajęciach w szkole uczniowie mogli integrować się ze sobą nawzajem, biorąc udział we wspólnym śpiewaniu piosenek zarówno polskich, jak i włoskich czy grając w gry integracyjne w celu bliższego poznania swoich charakterów i zainteresowań. Najbardziej podobało mi się to, że mogliśmy poznać ludzi z innego kraju. Byłem bardzo ciekawy tego jak wygląda życie w takim kraju jak Włochy. Oprócz tego mogłem bardziej podszkolić język włoski. - mówi w wywiadzie Maks Springer - uczeń klasy 2B liceum, uczestnik wymiany z Włochami. Pozostali uczestnicy wyrazili szczerą chęć uczestnictwa w tego typu wydarzeniach w przyszłości.