Nawigacja

Nawigacja

 • Projekt socioMovens

  Projekt socioMovens

  Od 25 lutego do 2 marca 2019 roku kilkoro uczniów trzeciej klasy naszego gimnazjum wzięło udział w kolejnej edycji projektu socioMovens, mającego na celu uwrażliwienie młodzieży na różne problemy społeczne, a także pokazanie im możliwości pomocy potrzebującym. W czasie projektu jego uczestnicy odwiedzili osoby starsze, ludzi z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową w ich domu, ale też w mieszkaniu gdzie uczą się żyć samodzielnie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach o niepełnosprawności, warsztatach języka migowego oraz pomagali w stołówce dla ubogich i bezdomnych. Do domu Zgromadzenia Księży Chrystusowców, gdzie w tym roku nocowali uczestnicy projektu, przybyło też kilku niezwykłych gości, którzy podzielili się swoim świadectwem.  Spędzone wspólnie dni to czas przeżyty bardzo intensywnie, a zdobyte doświadczenia i zawiązanie nowych znajomości to niepodważalne zyski tego projektu, którego dodatkowym atutem była otwartość jego uczestników na innych, na ich problemy,  gotowość do pracy na rzecz innych i pracy nad samym sobą, a także przyjazna atmosfera.

 • Pierwsze miejsce w konkursie "Poznań na osi czasu - 1918-2018"

  Pierwsze miejsce w konkursie "Poznań na osi czasu - 1918-2018"
  12.03.2019

  Uczennice klas trzecich naszego gimnazjum: Dominika Jopek, Aleksandra Klasa i Małgorzata Łoś,  brały udział w kolejnej edycji  międzyszkolnego konkursu plastyczno-historycznego pod hasłem Poznań na osi czasu - 1918-2018. Konkurs odbył się 12 marca na terenie  XX LO w Poznaniu. Nasze dziewczęta wylosowały temat - Most Chwaliszewo 1918, który zaprezentowały w formie malarskiej oraz w pięknym wystąpieniu przed komisją konkursową. Wśród kilkunastu prac dzieło naszych artystek zostało ocenione najwyżej.

  Nasze uczennice zdobyły pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!


  Prace uczestników konkursu można podziwiać na wystawie pokonkursowej w holu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Można również wziąć udział w głosowaniu. Praca, która uzyska największą ilość głosów, otrzyma nagrodę publiczności. Serdecznie zapraszamy na wystawę i zachęcamy do głosowania, oczywiście na pracę naszych uczennic (nr 16).

 • Wojewódzkie Konkurs Geograficzny

  Wojewódzkie Konkurs Geograficzny
  14.03.2019

  Z wielką radością informujemy, że finalistami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zostali: Paweł Kociucki, uczeń kl. 8b SP oraz Filip Baranowski, uczeń klasy 3A gimnazjum.  

  Serdecznie gratulujemy!!!

   

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
 • Baletowy sukces

  Baletowy sukces

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Mariia Arefieva, uczennica klasy 3b naszej szkoły podstawowej oraz kółka baletowego prowadzonego Sardes Arte Lidia Zwolińska działającego przy Zespole Szkół Zakonu Pijarów im. Św Józefa Kalasnacjusza w Poznaniu, została wytypowana do uczestnictwa w V Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych Kołobrzeg 2019. Ten prestiżowy Konkurs trwa aż trzy dni i wymaga ogromnej siły oraz przygotowania, ponieważ wszyscy kandydaci najlepszych szkół tańca w Polsce będą rywalizować w dwóch etapach - w pierwszym na sali baletowej, a w drugim na wielkiej scenie przed publicznością. Gorąco prosimy o wsparcie i trzymanie mocno kciuków za niezwykle zdolną i pracowitą Marysię!

   

 • Zwyciezcy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego GIM

  Zwyciezcy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego GIM

  Z wielką radością informujemy, że Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego został Jakub Pilarski, uczeń kl. III b naszego gimnazjum. natomiast finalistami tego konkursu zostali Laura Tabaczyńska oraz Marcel Rojewski. Serdecznie gratulujemy!!!

 • XLIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

  28.02.2019

  Dwie uczennice naszego liceum Zofia Karolak z kl.1a i Zuzanna Trypucka z kl.3a dotarły do finału zawodów okręgowych XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

  Udział w części ustnej zawodów II stopnia jest dużym sukcesem naszych uczennic. Gratulujemy!!!

  Eliminacje ustne OLiJP odbędą się 9 marca 2019r. Trzymamy kciuki!

 • Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego SP

  28.02.2019

  Z wielką radością informujemy, że

  • Piotr Barański, uczeń klasy 8b,
  • Ludwik Cichoń, uczeń klasy 8b,
  • Kacper Grodzki, uczeń klasy 8a.


  zostali Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.  

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

 • Warsztaty w Instytucie Filologii Germańskiej

  Warsztaty w Instytucie Filologii Germańskiej
  11.02.2019

  W dniu 11 lutego uczniowie naszej szkoły z klas 3 gimnazjum oraz 1 i 2 liceum wraz z nauczycielami języka niemieckiego - Panią Moniką Koralewską-Jebarą oraz Panem Marcinem Malką uczestniczyli w warsztatach odbywających się w Instytucie Filologii Germańskiej.  Tematem warsztatów było: Niemcy - (nie)znany sąsiad?.

  Uczestnikom warsztatów zaproponowany został quiz w językach polskim i niemieckim na temat sąsiada Polski - Niemiec, w którym nasi uczniowie (Paulina Pietruszka, Maria Pelc, Michał Redmer) osiągnęli 4. miejsce i dostali drobne upominki. Warsztaty poprowadziły Antonina Balfanz, Corinna Kleinke i Astrid Kapler, które pracują w Collegium Polonicum w Słubicach i na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, prowadząc zajęcia m.in. ze studentkami i studentami specjalności Germanistyka Międzykulturowa.

  W przyszłości nasza szkoła zamierza kontynuować współpracę z Instytutem Filologii Germańskiej.
   

 • Spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą

  Spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą

  W najbliższy wtorek 26 lutego, zapraszamy na spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą nt "Co wspiera, a co niszczy rozwój duchowy Twojego dziecka".

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30, w holu szkoły.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Sukces matematyczny

  Sukces matematyczny

  Z wielką rodością informujemy, że Michał Redmer, uczeń kl. III naszego gimnazjum dotarł do finału XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Laureat Konkursu Chemicznego

  Laureat Konkursu Chemicznego

  Z radością informujemy, że Marcel Rojewski, uczeń kl. III c naszego gimnazjum został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Centrum Kultury Calasanz

  Centrum Kultury Calasanz

  Zapraszam chętnych Ojców z synami na wspólne granie w piłkę nożną w sobotę 16.02 w godzinach 10:00-11:30. Zabieramy ze sobą strój sportowy.

 • 9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

  9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

  Już dziś, w piątek, 1 lutego o godz. 19:00 startujemy z zapisami! do 9 Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca SP

  Zapisać możesz się tutaj: http://www.bieg-jonca.pl/9-poznanski-bieg-jonca/rejestracja-uczestnikow/

 • Sukcesy naszych uczniów

  Sukcesy naszych uczniów

  W dniu 29 stycznia uczniowie 16 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego  uczestniczyli w IV edycji Seminarium Naukowego pt. Matematyczne Laboratorium Kultury współorganizowanym przez Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkołę Podstawową nr 2 w Plewiskach, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Marta Przysuszyńska, Piotr Barański i Ludwik Cichoń.
  Z wielką radością informujemy, że w konkursie matematycznym nasz zespół zajął III miejsce.  
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Alfik matematyczny

  Alfik matematyczny

  Sukcesy matematyczne !

  Wyniki Alfika Matematycznego !

  21 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny Alfik Matematyczny dla klas 2 i 3 SP. Alfik Matematyczny organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Konkurs motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań matematycznych.  

  W całej Polsce udział wzięło 9516- drugoklasistów i 6519 - trzecioklasistów. Z wielką radością chciałabym podzielić się sukcesami naszych uczniów J

  Dyplom Laureata za najwyższy wyniki w danym konkursie oraz główną nagrodę: Tygodniowy udział w wakacyjnym „Obozie Talentów” zdobyła GABRYSIA WARKOCKA z klasy 2a. Gabrysia zajęła II miejsce w województwie i XVII  w krajuDyplom Uznania za zdobycie bardzo dobrego wyniku i uzyskując ponad  80 % punktów  w konkursie  zdobyły uczennice z klasy 2A Marta Radziejewska i Helenka MikuliczDyplom Uznania za zdobycie dobrego wyniku i przekraczając próg 75 % punktów zdobyli uczniowie z klasy 2A Jacek Półrolniczak, Julianka Kowalczyk i Dominika Wojda. Natomiast Dyplom Uznania za najlepszy wynik w klasach trzecich otrzymuje Franciszek Skalec z klasy 3 B.

  Pozostali uczestnicy otrzymają Dyplom Uczestnika Konkursu. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję i zachęcam do rozwijania talentu matematycznego.

  Koordynator  konkursu:

  Katarzyna Piotrowska- Naskręt

 • Pijarzy na nartach 2019 - Biała szkoła

  Pijarzy na nartach 2019 - Biała szkoła

  „BIAŁA SZKOŁA” czyli Pijarzy na nartach 2019;)

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas 2-8 SP, Gim oraz LO na obóz narciarsko – snowboardowy w formie „Białej Szkoły”.
  W programie:
  • nauka i doskonalenie jazdy na nartach
  • nauka i doskonalenie jazdy na snowboardzie
  • zajęcia edukacyjne z przedmiotów szkolnych
  • zwiedzanie okolicy: świątynia Wang, skocznia „Orlinek”
  • wyprawa do schroniska „Strzecha Akademicka” i „Samotnia”
  • wyjście do Aquaparku w hotelu Gołębiewski
  Kadra:
  • nauczyciele naszej szkoły
  • instruktorzy narciarstwa i snowboardu z uprawnieniami wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży

  MIEJSCE: KARPACZ
  TERMIN: 3 - 10 marca 2019r.
  CENA: 1200 zł

  Zaliczka w wysokości 300zł proszę wpłacić na konto nr: 74 2490 1044 0000 4200 2793 8966, w tytule przelewu proszę wpisać: Biała Szkoła, imię i nazwisko dziecka oraz klasę. Wpłata jest potwierdzeniem udziału dziecka w obozie oraz rezerwacją miejsca. Pozostała kwota płatna do końca lutego.
  Cena zawiera:
  • zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja)
  • opiekę instruktorów
  • ubezpieczenie NNW i OC
  • transport autokarem
  • karnet na wyciągi + wypożyczenie pełnego sprzętu narciarskiego
  • wejście do Aquaparku
  Kontakt i zapisy: Artur Witkowski, tel. 601-735-069, e-mail: artur.witkowski.poznan@gmail.com (w zgłoszeniu proszę podać Narty czy Snowboard)

  (prosimy nie zgłaszać uczestników przez LIBRUSA!)

 • Bezpieczne ferie

  Bezpieczne ferie

  BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH

  Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

  Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
  Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

  • Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
  • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
  • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
  • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
  • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
  • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
  • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
  • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
  • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
  • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
  • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
  • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
  • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

  Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

  Opracowano: w Wydziale ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji KGP

 • Rekrutacja do kl. 0

  Rekrutacja do kl. 0

  Informujemy, że na stronie internetowej szkoły, w zakładce REKRUTACJA są zamieszczone warunki rekrutacji do kl. 0, na rok szkolny 2019-2020.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41


 

Nasi Partnerzy