Nawigacja

Nawigacja

 • Projekt Giovanni Idee

  Projekt Giovanni Idee

  Grupa uczniów z klas III gim. Jadwiga Cichoń, Julia Kwaśny, Karolina Drewniak, Lila Bielawa, Magdalena Tupko, Maria Bajan, Michalina Woźniak, Natalia Żuromska, Filip Baranowski, Filip Urbański, Jakub Pilarski, Kazimierz Mroczek Walczuk, Marcel Rojewski, Michał Redmer, Michał Tytoń, Olaf Wojda pod kierunkiem pani Agnieszki Bajkowskiej biorąca udział w projekcie Giovanni Idee zakwalifikowała się do międzynarodowego finału tego projektu. Trzech reprezentantów grupy weźmie udział w finałowym spotkaniu grup z całej Europy, które odbędzie się w dniach 10-12 maja br. w Bukareszcie. Gratulujemy!!!

 • Sukces językowy

  Sukces językowy

  Z radością informujemy, że Sarah Goetz, uczennica kl. 8c naszej szkoły podstawowej zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Francuskiego. Gratulujemy!!!

 • Sukces naszego ucznia

  Sukces naszego ucznia

  Z radością informujemy, że Jan Kałużny, uczeń klasy Ic naszego Liceum znalazł się na liście laureatów i wyróżnionych w XV edycji Konkursu im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki Pomóż ocalić życie bezbronnemu. Na konkurs zostało nadesłanych 869 prac (301 literackich, 530 plastycznych i 38 multimedialnych). Jan brał udział w konkursie w kategorii prac plastycznych. Laureaci i Wyróżnieni zostali zaproszeni, na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się podczas Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę 23 marca br. Więcej czytaj tutaj:http://www.pro-life.pl/tak-dzialamy/nasze-inicjatywy/lista-laureatow-i-wyroznionych-w-xv-edycji-konkursu-im-bl-ks-jerzego-popieluszki-pomoz-ocalic-zycie-bezbronnemu

 • Sukces biologiczny

  Sukces biologiczny

  Z radością informujemy, że finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego została Julia Gowdiak z klasy 3 b gimnazjum.
   

 • Sukces matematyczny

  Sukces matematyczny

  Z wielką radością informujemy, że Michał Redmer, uczeń kl. III b naszego gimnazjum, zdobył tytuł laureata w XIV Olimpiadzie Matematycznej Juniorów podczas ogólnopolskiego finału w Warszawie oraz dodatkowo stypendium pieniężne. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Sukcesy matematyczne

  Sukcesy matematyczne

  Z radością informujemy, że w Konkursie Matematycznym Pitagorejczycy organizowanym na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM nasi uczniowie zajęli: Laura Tabaczyńska II miejsce, a Michał Redmer III  miejsce.  GRATULUJEMY!!!
   

 • Turniej SUDOKU

  Turniej SUDOKU

  W piątek w Szkole Podstawowej nr 65 im. Fr. Żwirki i St. Wigury odbył się VIII Międzyszkolny Turniej SUDOKU, w którym wzięli uczniowie naszej szkoły na poziomie klas 4 - 7. Z radością informuję, że uczniowie : Barbara Gralińska z kl. 4a oraz Leon Pestka z kl. 4b zostali finalistami tego turnieju i otrzymali dyplomy. GRATULUJEMY!

 • Sukces matematyczny

  Sukces matematyczny

  W dniu 15 marca na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się konkurs Horyzonty Matematyki. Uczestniczyło w nim 200 uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Z wielką radością informujemy, że Jakub Miechowicz, uczeń klasy 8c naszej szkoły podstawowej zajął II miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   

 • Projekt socioMovens

  Projekt socioMovens

  Od 25 lutego do 2 marca 2019 roku kilkoro uczniów trzeciej klasy naszego gimnazjum wzięło udział w kolejnej edycji projektu socioMovens, mającego na celu uwrażliwienie młodzieży na różne problemy społeczne, a także pokazanie im możliwości pomocy potrzebującym. W czasie projektu jego uczestnicy odwiedzili osoby starsze, ludzi z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową w ich domu, ale też w mieszkaniu gdzie uczą się żyć samodzielnie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach o niepełnosprawności, warsztatach języka migowego oraz pomagali w stołówce dla ubogich i bezdomnych. Do domu Zgromadzenia Księży Chrystusowców, gdzie w tym roku nocowali uczestnicy projektu, przybyło też kilku niezwykłych gości, którzy podzielili się swoim świadectwem.  Spędzone wspólnie dni to czas przeżyty bardzo intensywnie, a zdobyte doświadczenia i zawiązanie nowych znajomości to niepodważalne zyski tego projektu, którego dodatkowym atutem była otwartość jego uczestników na innych, na ich problemy,  gotowość do pracy na rzecz innych i pracy nad samym sobą, a także przyjazna atmosfera.

 • Pierwsze miejsce w konkursie "Poznań na osi czasu - 1918-2018"

  Pierwsze miejsce w konkursie "Poznań na osi czasu - 1918-2018"
  12.03.2019

  Uczennice klas trzecich naszego gimnazjum: Dominika Jopek, Aleksandra Klasa i Małgorzata Łoś,  brały udział w kolejnej edycji  międzyszkolnego konkursu plastyczno-historycznego pod hasłem Poznań na osi czasu - 1918-2018. Konkurs odbył się 12 marca na terenie  XX LO w Poznaniu. Nasze dziewczęta wylosowały temat - Most Chwaliszewo 1918, który zaprezentowały w formie malarskiej oraz w pięknym wystąpieniu przed komisją konkursową. Wśród kilkunastu prac dzieło naszych artystek zostało ocenione najwyżej.

  Nasze uczennice zdobyły pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!


  Prace uczestników konkursu można podziwiać na wystawie pokonkursowej w holu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Można również wziąć udział w głosowaniu. Praca, która uzyska największą ilość głosów, otrzyma nagrodę publiczności. Serdecznie zapraszamy na wystawę i zachęcamy do głosowania, oczywiście na pracę naszych uczennic (nr 16).

 • Wojewódzkie Konkurs Geograficzny

  Wojewódzkie Konkurs Geograficzny
  14.03.2019

  Z wielką radością informujemy, że finalistami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zostali: Paweł Kociucki, uczeń kl. 8b SP oraz Filip Baranowski, uczeń klasy 3A gimnazjum.  

  Serdecznie gratulujemy!!!

   

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
 • Baletowy sukces

  Baletowy sukces

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Mariia Arefieva, uczennica klasy 3b naszej szkoły podstawowej oraz kółka baletowego prowadzonego Sardes Arte Lidia Zwolińska działającego przy Zespole Szkół Zakonu Pijarów im. Św Józefa Kalasnacjusza w Poznaniu, została wytypowana do uczestnictwa w V Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych Kołobrzeg 2019. Ten prestiżowy Konkurs trwa aż trzy dni i wymaga ogromnej siły oraz przygotowania, ponieważ wszyscy kandydaci najlepszych szkół tańca w Polsce będą rywalizować w dwóch etapach - w pierwszym na sali baletowej, a w drugim na wielkiej scenie przed publicznością. Gorąco prosimy o wsparcie i trzymanie mocno kciuków za niezwykle zdolną i pracowitą Marysię!

   

 • Zwyciezcy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego GIM

  Zwyciezcy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego GIM

  Z wielką radością informujemy, że Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego został Jakub Pilarski, uczeń kl. III b naszego gimnazjum. natomiast finalistami tego konkursu zostali Laura Tabaczyńska oraz Marcel Rojewski. Serdecznie gratulujemy!!!

 • XLIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

  28.02.2019

  Dwie uczennice naszego liceum Zofia Karolak z kl.1a i Zuzanna Trypucka z kl.3a dotarły do finału zawodów okręgowych XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

  Udział w części ustnej zawodów II stopnia jest dużym sukcesem naszych uczennic. Gratulujemy!!!

  Eliminacje ustne OLiJP odbędą się 9 marca 2019r. Trzymamy kciuki!

 • Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego SP

  28.02.2019

  Z wielką radością informujemy, że

  • Piotr Barański, uczeń klasy 8b,
  • Ludwik Cichoń, uczeń klasy 8b,
  • Kacper Grodzki, uczeń klasy 8a.


  zostali Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.  

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

 • Warsztaty w Instytucie Filologii Germańskiej

  Warsztaty w Instytucie Filologii Germańskiej
  11.02.2019

  W dniu 11 lutego uczniowie naszej szkoły z klas 3 gimnazjum oraz 1 i 2 liceum wraz z nauczycielami języka niemieckiego - Panią Moniką Koralewską-Jebarą oraz Panem Marcinem Malką uczestniczyli w warsztatach odbywających się w Instytucie Filologii Germańskiej.  Tematem warsztatów było: Niemcy - (nie)znany sąsiad?.

  Uczestnikom warsztatów zaproponowany został quiz w językach polskim i niemieckim na temat sąsiada Polski - Niemiec, w którym nasi uczniowie (Paulina Pietruszka, Maria Pelc, Michał Redmer) osiągnęli 4. miejsce i dostali drobne upominki. Warsztaty poprowadziły Antonina Balfanz, Corinna Kleinke i Astrid Kapler, które pracują w Collegium Polonicum w Słubicach i na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, prowadząc zajęcia m.in. ze studentkami i studentami specjalności Germanistyka Międzykulturowa.

  W przyszłości nasza szkoła zamierza kontynuować współpracę z Instytutem Filologii Germańskiej.
   

 • Spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą

  Spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą

  W najbliższy wtorek 26 lutego, zapraszamy na spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą nt "Co wspiera, a co niszczy rozwój duchowy Twojego dziecka".

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30, w holu szkoły.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Sukces matematyczny

  Sukces matematyczny

  Z wielką rodością informujemy, że Michał Redmer, uczeń kl. III naszego gimnazjum dotarł do finału XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Laureat Konkursu Chemicznego

  Laureat Konkursu Chemicznego

  Z radością informujemy, że Marcel Rojewski, uczeń kl. III c naszego gimnazjum został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41


 

Nasi Partnerzy