• SPRZĄTANIE WOKÓŁ SZKOŁY

  Wraz z Radą Rodziców chcemy zaprosić do wspólnego posprzątania terenu wokół szkoły. Na jesienne sprzątanie zapraszamy: 16 listopada 2019 r (sobota)

  O której? 10.00

  Miejsce spotkania? boisko szkolne

  Gdzie sprzątamy? teren wokół szkoły

  Jeśli możesz pomóc, to zapraszamy w miarę możliwości z grabiami, łopatami, rękawiczkami, workami na śmieci, sekatorami. Mamy do dyspozycji narzędziowe zaplecze szkoły. Chcielibyśmy sprawić, żeby wokół naszej było czysto, ładnie i bezpiecznie. Po akcji sprzątania zapraszamy na wspólne grillowanie. Rada Rodziców zapewnia też ciepłą zupę. 

 • Wykłady w Instytucie Filologii Germańskiej UAM

  W dniu 4 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy 7B, 8B i 8C wraz z nauczycielami języka niemieckiego - Panią Moniką Koralewską-Jebarą oraz Panem Marcinem Malką uczestniczyli w wykładzie Ciągle się zmieniają!.

  Jednym z uniwersaliów językowych jest to, że języki naturalne, czyli te, które powstały w drodze historycznego rozwoju określonych grup etnicznych, narodowych, póki są używane, ulegają zmianom. Dlaczego języki się zmieniają? Przyczyn jest wiele, a zmiany obejmują wszystkie płaszczyzny, od fonologii przez morfologię i składnię  aż po leksykon. O tych wszystkich zmianach opowiadała  dr hab. Marta Woźnicka z Zakładu Gramatyki Języka Niemieckiego IFG UAM.

  W przyszłości nasza szkoła zamierza kontynuować współpracę z Instytutem Filologii Germańskiej.
  Zespół germanistów.

 • KAWIARENKA PO MSZY ŚW. WSPÓLNOTY SZKOLNEJ

  Dnia 20.10.2019 r. tradycyjnie po Mszy Świętej Wspólnoty Szkolnej miała miejsce kawiarenka. Tego dnia, dzięki zdolnościom kulinarnym przedstawicieli klas Va SP, Vb SP, Ic LO G, Id LO G mieliśmy okazję skosztować przepysznych domowych wypieków. Był pyszny sernik walentynowy, brownie, dacquoise, pierniki oraz wiele innych słodkości.

  Cieszymy się, że kawiarenki już na trwałe wpisały się w tradycję naszej Szkoły. Jest to okazja, aby przy wyśmienitej kawie i dobrym cieście wspólnie spędzić czas w niedzielny poranek.

  Przypominamy, że wszystkie środki, zebrane w trakcie organizowanych kawiarenek, przeznaczone są na działania Rady Rodziców.

  Serdecznie zapraszamy do dalszej współpracy.

  Dziękujemy

  Zarząd Rady Rodziców

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ ZAKONU PIJARÓW W POZNANIU

  Dnia 15.10.2019 r.  w naszej szkole, odbyła się uroczystość na której świętowaliśmy dzień wszystkich pracowników szkoły. Począwszy od Dyrekcji, Ojców, Nauczycieli, wszystkich osób zajmujących się administracją, porządkiem, biblioteką, zdrowiem, portiernią, świetlicą

  Przy wspólnym stole i pysznym cieście, (ufundowanym przez rodziców) zasiedli wszyscy by uczcić ten dzień.

  Zostały wręczone przez dyrektora szkoły o. Jarosława Pabiana nagrody wybranym nauczycielom i upominki dla wszystkich pracowników.

  Cieszymy się, życząc im dalszej siły do pracy z naszymi dziećmi , iż bije z nich taka radość i serce, którym dzielą się każdego dnia.

  Dziękujemy

  Zarząd Rady Rodziców

 • XIX Dzień Papieski - relacja

  XIX Dzień Papieski już za nami!15 października 2019 r. już po raz kolejny nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Dniu Papieskim upamiętniającym św. papieża Jana Pawła II oraz w zbiórce pieniędzy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzieci z najmłodszych klas przygotowały ok 400 breloczków-stópek, które stały się cegiełkami na ten szczytny cel. W tym roku pobiliśmy rekord!!! Nikt nie śnił nawet, że uzbieramy aż 1572,88 zł! Bardzo, bardzo dziękujemy za tak otwarte, szczodre serca! Duże podziękowania kierujemy również do dzieci i wychowawców klas 3a SP oraz 3b SP, którzy obsługiwali wytrwale stoisko w holu szkoły i uśmiechem zachęcali do wzięcia udziału w akcji. Spośród osób biorących udział w zbiórce rozlosowaliśmy nagrody książkowe. W tym roku szczęśliwcami zostali pani Patrycja Pędzisz oraz Jan Przybyszewski z 4a. Gratulujemy! Nagrody można odebrać w sekretariacie szkoły. SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH AKCJACH! (p.Wanda Śpikowska - organizator)

 • Obóz naukowy klasy 1ag, 1bg, 1bsp

  W dniach 6-8 października 2019 r. uczniowie klas 1ag, 1bg, 1bsp, pod opieką p. Marty Kostyk, p. Anny Stachowiak, p. Sylwii Janury-Stanikowskiej oraz p. Natalii Grzegorowskiej uczestniczyli w obozie naukowym, który został zorganizowany w Warszawie. Plan był bardzo napięty. Przedstawiamy kilka punktów planu wyjazdu, które wzbudziły wśród uczestników największe emocje.
  - Młodzież odwiedziła Gmach Rozgłośni Polskiego Radia, w którym czworo uczniów dostało możliwość współprowadzenia audycji dla dzieci. Osoby współpracujące z radiem podzieliły się z nami swoją specjalistyczną wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem.
  - Każdy, kto ogląda relacje z obrad sejmowych, widzi konkretny budynek i tę jedną, piękną salę, w której obradują przedstawiciele polskiego społeczeństwa. Właśnie w Sali obrad, nasza miła przewodniczka wyjaśniła nam jak przebiegają obrady Sejmu. Po wizycie w Sejmie udaliśmy się do „stołówki sejmowej”, w której zjedliśmy przepyszny obiad.
  - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – tysiąc lat historii opowiedzianej w symbolicznym miejscu
  - Wizyta na Powązkach – „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią tylko kamienie...”. Młodzież odwiedziła groby Alka, Rudego, Zośki oraz wielu innych zasłużonych Polaków

  Uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej, brali udział w spacerze śladami „Lalki”, odwiedzili Stadion Narodowy, Zamek Królewski oraz wiele innych miejsc.


  To, co przeżyliśmy jest dla nas cennym doświadczeniem i ubogaciło naszą wiedzę.

 • 80-ta rocznica Powstania Państwa Podziemnego

  W dniu 27 września jak co roku byliśmy reprezentacją klas humanistycznych i ze sztandarem szkoły na uroczystościach Powstania Państwa Podziemnego.

  Tym razem uroczystości rozpoczyna msza św. w kościele garnizonowym przy ulicy Fredry. O 11.00 uroczystości pod pomnikiem z udziałem władz miasta, przedstawicieli  samorządu, parlamentarzystów i pani kurator oświaty oraz, co najważniejsze, kombatantów z zarządem Armii Krajowej i księdzem kanonikiem Leonardem Polochem - kapelanem Światowego Związku Armii Krajowej w Wielkopolsce.

  Ostatni etap wzruszającej i uroczystej  gali odbył się w Auli Akademii Muzycznej - gdzie odznaczono kombatantów. Był tam piękny koncert i poczęstunek, gdzie młodzi ludzie mogli nawiązać kontakt z ludźmi zasłużonymi dla ojczyzny, odchodzącym pokoleniem bohaterów.

 • ZASTĘPSTWA

  Od dzisiaj informacja o zastępstwach jest dostępna także w TERMINARZU klasy w dzienniku elektronicznym LIBRUS.

 • Powołanie

  Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły i zawodnik  działającej przy naszej placówce Akademii Piłkarskiej Champions Poznań, Aleksander Michalak, otrzymał powołanie na konsultację do kadry powiatu poznańskiego piłki nożnej  w kategorii Orlik E2.

  Nie wątpimy w talent zawodnika, poparty systematyczną pracą na treningach.

  Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

 • Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

  W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej świetujemy we wtorek, 15 października.

  Uczniowie w tym dniu mają zajęcia wychowawcze.

  Klasy 0-3 SP przychodzą do szkoły na godzinę 8:15 i kończą zajęcia o godzinie 12:30,

  klasy 4-8 SP i przychodzą na godzinę 8:15 i kończą zajęcia o godzinie 11:30,

  klasy I-III LO przychodzą na godzinę 9:00 i kończą zajęcia o godzinie 11:30.

  We wtorek nie będzie żadnych zajęć dodatkowych, z wyjątkiem baletu dla dzieci. Zajęcia te odbędą się w trzech grupach:

  1) dzieci najmłodsze (klasy 0-1) 12:30-13:00,

  2) dzieci młodsze (klasy 2-3) 13:05-13:50,

  3) dzieci starsze (klasy 4+) 13:55-14:40.

  Świetlica w Dniu Edukacji Narodowej funkcjonuje bez zmian. W tym dniu wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.

 • Zajęcia zawodowoznawcze

   

  02 października klasy 1 LO G wzięły udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Judytę Cabańską z Europe Direct przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu.

   

  Podczas zajęć zostały poruszone następujące treści:

  1. Rynek wewnętrzny w UE

  2. Swoboda przepływu osób w UE

  3. Jak szukać pracy?

  4. Eures - portal mobilności zawodowej

  5. Europass - jak przygotować dobre CV?

  6. Jak działa Solvit?

   

  Uczniowie otrzymali materiały informacyjne, w których znajdą m.in. przydatne dane teleadresowane instytucji wspierających osoby poszukujące pracy.

   

   

 • Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. (J 11,25)

  W dniu 27 września 2019, zmarł nagle Tato naszej koleżanki, p. Marty Orczykowskiej.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 3 października 2019 r.
  Rozpoczną się o godz. 13:00 Mszą św. w kaplicy na cmentarzu św. Wawrzyńca w Gnieźnie.

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 • Sukces w lekkoatletyce

  Agata Zmyślińska, uczennica kl. 1 C LO zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Poznania, które 25 września odbyły się na stadionie na Golęcinie. Agata jednocześnie reprezentuje barwy zaprzyjaźnionego z naszą szkołą klubu UKS DĄB SUCHY LAS. 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Odeszła do Domu Ojca

  W dniu 21. września 2019, w wieku 46 lat odeszła od nas Katarzyna Raczkiewicz, mama absolwentek naszej szkoły, Oliwii i Melanii.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 27 września 2019:

  • Msza św. w intencji Zmarłej odprawiona zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 9:00. Przed mszą św. okazja do spowiedzi św.
  • Pogrzeb odbędzie się o godz. 11:20 na cmentarzu na Miłostowie, kaplica od ul. Warszawskiej. 

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 • Dyskoteka dla LO

  Samorząd Uczniowski Liceum zaprasza uczniów wszystkich klas licealnych na pierwszą dyskotekę w tym roku szkolnym.


  Czwartek, 18:00 - 21:00.


  O muzykę zadbają nasi wspaniali absolwenci!


  Uczniów odbierają rodzice lub uczniowie przynoszą zgodę na samodzielny powrót do domu.


  Zapraszamy.

  Wstęp 2 zł.

 • Kiermasz mundurków szkolnych i używanych podręczników

  W najbliższą niedzielę po Mszy Św. wspólnotowej odbędzie się kiermasz mundurków i podręczników używanych. Osoby zainteresowane zakupem bądź sprzedażą mundurków prosimy o przejście do części szkoły podstawowej do sal nr 1 (dziewczęta) i nr 2(chłopcy), zainteresowanych kupnem/sprzedażą podręczników do sali nr 3. Sprzedający i kupujący sami ustalają cenę. Szkoła udostępnia jedynie sale. Zapraszamy!

 • Zebrania z rodzicami

  Informujemy, że w środę, 11 września odbędzie się zebranie dla rodziców licealistów:

  klasy III o godzinie 1730 w holu głównym szkoły (informacja o egzaminie maturalnym),

  klasy I-III o godzinie 1800 w holu głównym szkoły, następnie w klasach wraz z wychowawcami.

 • Prosimy o modlitwę w intencji naszego absolwenta rannego w wypadku

  Chodzi o kleryka Tomasza Świtałę SP, absolwenta naszej szkoły. Po wypadku przeszedł skomplikowaną, wielogodzinną operację w jednym z krakowskich szpitali. Jego stan jest ciężki.Nie ustawajmy w modlitwach, za które już teraz w imieniu własnym, jak i w imieniu Rodziców Tomasza z serca Wam dziękujemy!

  Jutro, 4 września zapraszamy na wspólną Mszę świętą, którą odprawimy w intencji Tomasza o godzinie 1800 w holu szkoły.

  Wczoraj w wypadku w Świniarsku pod Nowym Sączem doszło do czołowego zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W wypadku brał udział również samochód osobowy. Ranne zostały co najmniej 33 osoby, w tym 20 dzieci. Zginęła 1 osoba.

   

   

 • Zmiana organizacji zajęć w czwartek

  Szanowni Rodzice,

  dnia 5 września (czwartek)  zajęcia lekcyjne w naszej szkole zakończą się o godzinie 1445. Świetlica będzie działała bez zmian.

 • Relacja z Parafiady

  SUKCESY NA 31. MIĘDZYNARODOWEJ PARAFIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY 

   

  Już siódmy raz dwie piętnastoosobowe reprezentacje naszych szkół wzięły udział w 

  Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, której 31. edycja odbyła się w Warszawie w 

  dniach od 7 do 13 lipca. Dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowali 

  w trzech parafiadowych filarach: stadion-teatr-świątynia. W  tygodniowym święcie sportu, 

  kultury i wiary wzięło udział 27 reprezentacji krajowych oraz 53 reprezentacje zagraniczne (z 

  Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Niemiec). Nasze poznańskie drużyny zajęły wysokie 5 i 6 

  miejsce w klasyfikacji generalnej w rywalizacji o tytuł Najwszechstronniejszej Reprezentacji 

  Krajowej. Natomiast wśród wszystkich 80 reprezentacji nasza "Pijarzy Poznań-1" zajęła bardzo 

  dobre 9. miejsce. Kolejny raz nasi uczniowie potwierdzili wysoką dyspozycję sportową oraz 

  bardzo dobre przygotowanie artystyczne i w zakresie wiedzy. 

   

  Jesteśmy dumni nie tylko z wyników, ale także z postawy i zaangażowania naszych 

  reprezentantów: z śpiewających chłopaków, z ekipy składającej Parafiadka, z piłkarzy, 

  koszykarzy, koszykarek, zawodniczek i zawodników, którzy biegają, rzucają, strzelają, skaczą na 

  medal, z szachistów, laureatów konkursów wiedzy, z pływaków, tenisistów stołowych, 

  badmintonistów, z Kasi - najlepiej śpiewającej Polki. Nasza młodzież dała piękne świadectwo 

  przez modlitewne skupienie, służbę liturgiczną, włączanie się w jutrznię, adorację. Dziękujemy i 

  gratulujemy! 

   

  Zapraszamy do obszernej fotorelacji z Parafiady autorstwa pani Pauliny Duszyńskiej, pod 

  linkami: 

  Niedziela https://photos.app.goo.gl/MhKagrRedLuFnaEQ8  

  Poniedziałek https://photos.app.goo.gl/p3jGr1ZYvUtXtbQbA  

  Wtorek https://photos.app.goo.gl/4V5dqtKN3nrQxkka8  

  Środa https://photos.app.goo.gl/FtvMZ9Pf9tZ2rVVW7  

  Czwartek https://photos.app.goo.gl/jzhaHJXxpZxfdj1a8  

  Piątek https://photos.app.goo.gl/sSbS4oAfmneWpdSDA  

  Sobota https://photos.app.goo.gl/1E5qQNW93CTRdyoB7   

  Różności https://photos.app.goo.gl/ozmMNFg9X6XQnAcJ6  

   

  Bardzo dobre wyniki wszystkich naszych reprezentantów zapewniły nam wysokie miejsca w 

  klasyfikacji generalnej. Oto najważniejsze sukcesy: 

   

  filar STADION 

  1 miejsce w badmintonie  Oliwia Strzyżewska 

  1 miejsce w piłce nożnej  chłopcy szk. podstawowa 

  2 miejsce w szachach - Ludwik Cichoń 

  2 miejsce w koszykówce - dziewczęta gimnazjum 

  2 miejsce w biegu na 100 m - Agata Zmyślińska 

  2 miejsce w pływaniu (styl dowolny)  Kacper Ferchmin 

  2 miejsce w biathlonie letnim -  Agata Zmyślińska 

  3 miejsce w biegu na 300 m - Agata Zmyślińska 

  3 miejsce w koszykówce - chłopcy gimnazjum 

  3 miejsce w biegu na orientację  Kacper Ferchmin 

  3 miejsce w skoku  w dal  Natalia Chudobiecka 

  3 miejsce w biathlonie letnim - Stanisław Ferchmin  

  3 miejsce w pływaniu (styl klasyczny)  Jan Kuchta 

  3 miejsce w tenisie stołowym  Michał Jaskóła 

  4 miejsce w skoku w dal  Marysia Janiaczyk 

  5 miejsce w ringo  Stanisław Ferchmin  

  5 miejsce w biegu przełajowym  Marysia Janiaczyk  

  5 miejsce w biegu przełajowym  Jeremi Bukowiecki  

  5 miejsce w biegu na 60 m - Marysia Janiaczyk 

  5 miejsce w biathlonie letnim  Oliwia Strzyżewska  

  5 miejsce w badmintonie  Jan Piasny 

  6 miejsce w biegu przełajowym  Maja Wawrzyniak 

  6 miejsce w biegu na orientację  Michał Tytoń 

  6 miejsce w warcabach  Ludwik Cichoń 

  6 miejsce w pływaniu (styl klasyczny)  Anna Przysuszyńska 

  6 miejsce w pływaniu (styl dowolny)  Jan Kuchta 

  7 miejsce w biegu na 1000 m - Rozalia Jędrzejczak  

  7 miejsce w rzucie palantówką -  Natalia Chudobiecka 

  8 miejsce w piłce nożnej  chłopcy gimnazjum 

  8 miejsce w biegu na orientację  Paweł Zgoła 

  8 miejsce w biegu przełajowym  Weronika Tietz 

  8 miejsce w szachach  Kasia Zmyślińska 

  9 miejsce w biegu przełajowym - Rozalia Jędrzejczak 

  9 miejsce w pływaniu (styl dowolny)  Michał Muszyński 

  10 miejsce w biegu przełajowym  Mateusz Figlerowicz 

  10 miejsce w tenisie stołowym  Mikołaj Muszyński 

  10 miejsce w rzucie palantówką - Weronika Tietz 

   

  filar TEATR 

  1 miejsce w konkursie wiedzy o sporcie - Ludwik Cichoń  

  4 miejsce w konkursie wokalnym "Piosenka moim życiem" - Kasia Zmyślińska 

  6 miejsce w konkursie wiedzy o sporcie  Maciej Pasternak  

  7 miejsce w konkursie wiedzy o sporcie  Mikołaj Muszyński  

  10 miejsce w konkursie wiedzy o sporcie  Piotr Janyska 

  10 miejsce w konkursie wiedzy o sporcie  Piotr Przysuszyński 

   

  filar ŚWIĄTYNIA 

  1 miejsce w konkursie wiedzy religijnej "Schuman i De Gasperi- ojcowie zjednoczonej Europy 

  kandydatami na ołtarze"  Mateusz Figlerowicz 

  7 miejsce w konkursie wiedzy religijnej "Schuman i De Gasperi- ojcowie zjednoczonej Europy 

  kandydatami na ołtarze"  Wanda Jajko 

  7 miejsce w konkursie wiedzy religijnej "Schuman i De Gasperi- ojcowie zjednoczonej Europy 

  kandydatami na ołtarze"  Mateusz Jarysz 

  7 miejsce w konkursie plastycznym "Pod Twą obronę"  Natalia Chudobiecka  

  9 miejsce w konkursie plastycznym "Pod Twą obronę"   Weronika Tietz 

   

  GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW! 

  Dziękujemy nauczycielom, którzy zorganizowali wyjazd i opiekę na Parafiadzie: p. Grażynie 

  Gulczyńskiej, p. Paulinie Duszyńskiej, p. Darii Szczesiak i o. Piotrowi Jałako SP 

   

strona:

DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NASZEJ STRONY :-)

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41


 

Nasi Partnerzy